25 balandžio 2012

The Chicken is involved, but the Pig is committed

Praėjusį penktadienį teko sudalyvauti Personalo profesionalų valdymo asociacijos (PPVA) organizuotame renginyje „Gerosios personalo valdymo praktikos: galimybių diena“. Dėkui organizatoriams ir dalyviams – smagu, kai renginys padovanoja ir profesinių įžvalgų!
Popietinėje dalyje teko išklausyti bendrovės „Aon Hewitt“ atstovės pranešimą apie lietuvio ausiai gal kol kas keistokas sąvokas „engagement“, „involvement“, „commitment“. Prisipažinsiu, prezentacija asmeniškai pasirodė sunkoka (kaip penktadienio popietei). Pranešimas galėjo būti įdomesnis, tačiau jam pritrūko to „down-to-earth“ pojūčio. Ech, o kaip visą tai įgyvendinti praktiškai?


Gal dėl to įstrigo  PPVA valdybos pirmininko Edigijaus Kasperavičiaus replika: „Question: In a bacon-and-egg breakfast, what's the difference between the Chicken and the Pig? Answer: The Chicken is involved, but the Pig is committed! Qestion number two: Where is an engagement?“


Cha-cha-cha. Personalo valdymo profesionalams netrūksta autoironijos, apie tai ir liudija šis chrestomatiniu tapęs pokštas. Smagiai pasijuokėme, o vėliau buvo įdomiausia dalis – geriausių 2011-2012 metų personalo valdymo praktikų pristatymas. Pristatau į geriausiuosius nominuotus projektus su savo komentarais:


Pirmas projektas „BlueBridge 2.0“


Praėjusiais metais „Blue Bridge“ įmonių grupė sujungė naujausias technologijas ir vadybos bei valdymo metodus. Nuo šiol jų intranetas „Blubas2“ paremtas „Enterprise 2.0“ filosofija. Sukurta elektroninė bendradarbiavimo erdvė, padedanti efektyviai dirbti, bendradarbiauti darbuotojams tarpusavyje ir su partneriais. Sėkmingai įgyvendintas projektas padidino darbuotojų efektyvumą ir iniciatyvumą, sudarė sąlygas greičiau keisti žiniomis, patirtimi ir idėjomis.  Investicijos? Minėjo 300 tūkst. litų. Antra vertus, liūto dalis – vidiniai įmonės resursai, nes viskas pagimdyta pačių žmonių jėgomis. Projektas įdomus ir vertas dėmesio.
 
Antrasis projektas „Universalių technikų (ūkvedžių) mokymai“


Praėjusiais metais „City Service“ įgyvendino šiuolaikinių Ūkvedžių ugdymo programą. Projekto metu buvo išanalizuota, kokios žinios ir įgūdžiai reikalingi darbuotojams, kad ūkvedžio darbas būtų kokybiškas ir greitas. Pagal tai buvo sukurta ugdymo programa, mokymų medžiaga ir parengtos mokymo priemonės. Ūkvedžių mokymuose naudojama vaizdinė medžiaga parengta filmuojant ir fotografuojant dirbančius žmones – ar nenorėtumėte pamatyti, kaip realybėje suremontuoti signalizacijos daviklį ar lašantį čiaupą? Projektas susilaukė sėkmės – parengtas vidiniais resursais, išoriniams lektoriams skirta ypatingai maža suma, o rezultatas pasiektas ypatingai geras.


Trečiasis projektas „Kuriantis vertę ir partnerystę personalo valdymas“


AB SEB bankas nominavo projektą, kurio uždavinys – įtvirtinti SEB banko Personalo departamento kaip verslo partnerio vaidmenį. Kartu buvo sukurtos su banko strategijos įgyvendinimu susijusios personalo valdymo priemonės.  Projekto įgyvendinimo metu dėmesys buvo sutelktas į aktualiausias SEB banko sritis, tokias kaip meistriškas klientų konsultavimas ir aptarnavimas, lyderystė, organizacijos vystymas, kompetencijų ugdymas ir efektyvumo užtikrinimas. 
Kas nugalėjo? Atsakymas –  „City Service“. Jų pristatymas papirko būtent tuo, ką minėjau antroje pastraipoje, jis buvo paprastas, aiškus ir neatitrūkęs nuo realybės. Savo ruožtu „BlueBridge“ projektas buvo pernelyg „debesyse“, o SEB banko – per daug sofistikuotas.


Apibendrinant: arčiau žemės – arčiau žolės, ir gera sėkla duoda derlių.

Daugiau informacijos :

Tomas Staniulis
Organizacinės komunikacijos konsultantas, specialistų grupės vadovas

Email: tomas@vrp.lt
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje
Strategija. Įgyvendinimas. Rezultatas.