6 gegužės 2011

Oficialu: „VRP | Hill & Knowlton“ pristato ugdymo inovaciją gamybos įmonėms

Sparčiai augančiam šalies gamybos sektoriui „VRP | Hill & Knowlton“ pasiūlė ugdymo inovaciją – stalo žaidimą „Lyderio sprendimas“. Originalus lietuvių konsultantų sukurtas stalo žaidimas bus naudojamas vadovų ugdymo programos „Lengvieji įgūdžiai“ metu. „Lyderio sprendimas“ sukurtas pasitelkus „VRP | Hill & Knowlton” krizių simuliacijų organizavimo patirtį ir bendradarbiavimą su viena iš sėkmingiausiai Lietuvoje veikiančių gamybos įmonių „Intersurgical“.
„Gamyba lemia sparčią eksporto plėtrą, tačiau Lietuvos gamintojai šiandien ji susiduria su ypatingu iššūkiu – viduriniosios grandies vadovų ugdymu. Todėl siūlome gamybininkams keisti požiūrį į darbuotojų ugdymo procesą, įvesti daugiau žaidimo, ir taip ugdyti lyderystės, socialinius bei komunikacinius įgūdžius“, - sako „VRP | HIll & Knowlton” konsultantas ir vienas iš „Lyderio sprendimo“ kūrėjų Tomas Staniulis.


Pasak jo, pasauliniai tyrimai rodo, kad maždaug apie 60 proc. vadybos įgūdžių ugdymo programų yra žaidybinių elementų: simuliacijų, situacijų sprendimų, vaidmenų žaidimų ir t.t.  Skaičiuojama, kad JAV apie 80 proc. universitetų oficialiai įvedė žaidimus į savo ugdymo programas. Be simuliacinių žaidimų neapsieina lėktuvų pilotų, laivavedžių, lenktynininkų, karinės technikos bandytojų ir netgi astronautų mokymai, T.Staniulio nuomone, tai liudija apie paprastą tiesą: žaidimas suteikia ugdymui malonumą.


„Lyderio sprendimas“ – tai komandinis išteklių valdymo stalo žaidimas gamybos įmonių vadovams ir darbuotojams. Žaidime gali dalyvauti nuo 2 iki 5 komandų, kurias sudaro nuo 4 iki 5 žmonių. Kiekviena komanda įkuria savo gamyklą ir pradeda gamybą. Žaidimo metu darbuotojai mokosi valdyti tiekimo, gamybos, transporto ir logistikos srautus, planuoja sandėlių užimtumą žaliavomis ir gaminiais. Komandos ne tik vykdo klientų užsakymus ir kokybės kontrolę, bet taip pat kuria organizacijos vidinę komunikaciją ir kultūrą. Visa tai ugdo nuoseklų požiūrį į gamybos įmonę, jos valdymą, inovacijas ir asmeninę lyderystę.


Stalo žaidimas „Lyderio sprendimas“ sukurtas kaip „VRP | Hill & Knowlton” ugdymo programos „Lengvieji įgūdžiai“ dalis. Tęstinė, net 18 temų apimanti programa skirta aukštesniosios ir viduriniosios grandies vadovų asmeninių savybių, socialinių ir komunikacijos įgūdžių ugdymui. Nuo 2010-ųjų metų pagal šią programą mokosi 140 gamybos įmonės „Intersurgical“ darbuotojų. Net 89 proc. besimokančiųjų teigė, kad programos metu įgyti įgūdžiai buvo labai naudingi ir naudingi darbe, o 11 proc. – pasirinko atsakymą „iš dalies naudingi“. 98 proc. programos dalyvių pareiškė norą tęsti „Lengvųjų įgūdžių“ programą.


Pirmaujančiam pasaulyje ryšių su visuomene konsultantų tinklui „Hill & Knowlton“ Lietuvoje atstovaujanti „VRP | Hill & Knowlton“ yra viena iš šalies komunikacijos bendrovių lyderių. Šiuo metu agentūra dirba su tokiais klientais kaip SEB bankas, mažmeninės prekybos tinklas „Maxima LT“ ar telekomunikacijų bendrovė „Tele2”. Nuo 2008 metų specializuotuose bendrovės departamentuose dirba 35 komunikacijos specialistai.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje
Strategija. Įgyvendinimas. Rezultatas.