26 spalio 2015

Šeši patarimai mūsų būsimiems kolegoms

Kristina Malevskienė | VRP blogas

Dažnai sulaukiame jaunų žmonių užklausų įsidarbinti mūsų agentūroje ir mums tai be galo malonu. Į mus kreipiasi ambicingi, protingi ir visokie kitokie „-ingi“. Jei tik turime galimybę, kviečiame juos prisijungti prie mūsų komandos ir toliau tobulėti kartu. Tačiau tenka pripažinti, kad kartais pakliūvame į „siunčiu kelioms įmonėms, gal kas nors atsilieps“ sąrašus. Todėl šis įrašas apie tai, kaip pas mus įsidarbinti greičiau arba nesidarbinti visai.
Šeši patarimai mūsų būsimiems kolegoms
1.    Komunikacija. Jei esi jaunas, ką tik baigęs studijas savęs ieškantis jaunuolis, prieš siunčiant savo gyvenimo aprašymą mums, rekomenduočiau šiek tiek pasidomėti, kas yra ta komunikacija ir viešieji ryšiai. Nesakau, kad viešieji ryšiai yra itin paslaptinga sritis, kur rašomi „pranešimukai“ ar organizuojami „renginukai“. Čia nėra jokios mistikos – mes užsiimame komunikacija ir jos vadyba.


2.    Siųskite tik mums adresuotą gyvenimo aprašymą. Suprantu, kad mūsų el. paštas info@vrp.lt gali atrodyti bevardis ir beveidis adresas, atliekantis „vartininko“ funkciją. Noriu tave nuraminti – mes visus laiškus skaitome, todėl iš karto dėkoju visiems, kurie atsiunčia tik mums adresuotą laišką, iš kurio matosi, kad šiek tiek pasidomėjo mūsų veikla ir darbo pobūdžiu. Į tokius laiškus visada stengiamės vienaip ar kitaip atsakyti.


Beje, mažas patarimas. Siūlau atkreipti dėmesį į savo elektroninio pašto adresą: jei pastarasis nuo paauglystės laikų likęs „braskute69“ ar „geltonamuse“ pagalvok, kiek vietos lieka mūsų fantazijai, kuomet bandome tave įsivaizduoti. 


3.    Lietuvių kalba. Kalbą turiu galvoje pačia plačiausia prasme. Jei sklandžia lietuvių kalba ne tik kalbi, bet ir rašai, mes jau laukiame tavęs. Kadangi esame rašto žmonės, nuoširdžiai skaitome visus tekstus, kuriuos mums siunti: savo gyvenimo aprašymą, motyvacinį ar tiesiog laišką. Jei šiuose tekstuose mintis dėstai sklandžiai ir be klaidų, manyk, kad pusė darbo jau atlikta.


4.    Patirtis. Taip, mums svarbi tavo patirtis, bet tikrai neprašome savo gyvenimo aprašyme išvardinti visus įmanomus diplomus, kursus ir panašias veiklas. Iš visos tavo atsiųstos informacijos atkreipsime dėmesį į kelias svarbias eilutes, susijusias su mūsų darbu ir sritimi, su tavo įgytomis kompetencijomis ir asmeninėmis savybėmis. Nebijok, jei neturi daug patirties – be jos dar labai svarbus noras dirbti ir tobulėti mūsų srityje.  


5.    Pokalbis. Valio, tave pakvietėme į pokalbį! Jaudiniesi ne tik tu, bet ir mes. Kad pokalbis būtų sklandesnis ir turiningesnis, pasidomėk, su kokiais klientais dirbame, kokioje srityje esi stiprus ar norėtum save matyti. Mes tau papasakosime, kaip dirbame, kokios mūsų įmonės vertybės ir ko tikimės iš tavęs. Būk drąsus ir nebijok klausti – juk svarbiausia tokio pokalbio metu suderinti abiejų pusių lūkesčius.


6.    Atlyginimas. Suprantama, tai pati jautriausia tema. Tačiau prieš atsakydamas į klausimą „Kokio atlyginimo norėtumėte?“, pagalvok, kiek vertos tavo žinios ir turima patirtis. Jaunuoliai, kurie į tokį klausimą pradeda nuo atsakymo, kiek Vilniuje jam kainuoja buto nuoma ir maistas, deja, mums sunkiai padeda susivokti, kiek vertos jo turimos žinios ir kiek dar reikės į jas investuoti.


Jei tavęs šį kartą dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepakvietėme prisijungti prie komandos, tai nereiškia, kad nepadarysime to kiek vėliau, kuomet vėl ieškosime naujų kolegų, arba nerekomenduosime mūsų partneriams. Todėl būkime mandagūs, atsakykime į siunčiamus laiškus arba kelkime ragelį, kai skambinamės. Iki!


 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje
Strategija. Įgyvendinimas. Rezultatas.