12 rugsėjo 2012

Vilniuje startavo didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija

Šiandien Vilniuje prasidėjo tris dienas truksianti pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvaus net 700 šios srities ekspertų, pusė kurių – svečiai iš užsienio. Renginio metu mokslo ir verslo atstovai ieškos bendradarbiavimo galimybių, dalinsis idėjomis, artimiau susipažins su Baltijos šalių pagrindiniais pasiekimais ir potencialu gyvybės mokslų sektoriuje.
Gyvybės mokslų plėtra ir aukštųjų technologijų kūrimas šiuolaikiniam pasauliui užtikrina spartų progresą ir gerovės augimą. Šalys, kurios remiasi aukštosiomis technologijomis kurdamos savo pramonę, yra labiau išsivysčiusios, modernesnės, patrauklesnės investicijoms. Šios dienos renginys – puikus įrodymas, kad Lietuva gyvybės mokslų srityje yra pažengusi.  Lietuvoje vienintelėje Sovietų Sąjungoje nuo 1975 m. veikė Sąjunginis taikomosios enzimologijos mokslinių tyrimų institutas. Šaliai atgavus nepriklausomybę, per ilgus metus sukaupt patirtis nebuvo iššvaistyta, o nukreipta tikslingai ir vystoma toliau.  Tad gyvybės mokslai dar labiau suklestėjo, dar stipriau įsiliejo į mūsų ekonomiką, pramonę ir verslą ir dabar išradimai šioje srityje garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje, o sėkmingai veikiančios įmonės yra tapusios traukos centrais dirbantiems gyvybės mokslų srityje, - renginio atidarymo metu sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.


Pasak konferenciją organizuojančios VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko, tokie renginiai – puiki proga Lietuvai ir Baltijos šalims pristatyti save bei užmegzti naujus pasaulinius kontaktus gyvybės mokslų srityje. „Idėja organizuoti tokį renginį kilo viešint Izraelyje, kuris yra vienas iš pasaulio gyvybės mokslų centrų ir puikus pavyzdys Lietuvai, siekiančiai tapti regiono lydere šioje srityje. Jau kuris laikas pastebime gražų Lietuvos ir Izraelio mokslo bei verslo bendradarbiavimą ir dalinimąsi patirtimi, tad tikimės, jog šis renginys tai tik sustiprins“, - sakė P. Lukauskas. Pasak jo, renginyje viešės net 100 žmonių delegacija iš Izraelio, kurioje bus ne tik aukščiausios grandies gyvybės mokslų bendrovių vadovai, bet ir rizikos kapitalistai, kurie itin domisi Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus „startuoliais“.


Ilgalaikę bendradarbiavimo patirtį su Izraelio mokslo ir verslo atstovais turintis Izraelio garbės konsulas, asociacijos „Santaros slėnis“ prezidentas prof. Vladas Algirdas Bumelis, teigė, jog gyvybės moksluose Lietuva turi didžiulį potencialą.


„Aukštą pridėtinę vertę kuriantys gyvybės mokslai yra sritis, į kurią Lietuva turėtų orientuotis kurdama žinių ekonomiką. Dabartinė gyvybės mokslų situacija leidžia manyti, jog ateityje galėsime kalbėti apie bioekonomikos susikūrimą, o šios srities ekspertų kuriami produktai ir teikiamos paslaugos sudarys daugiau nei 1 proc. šalies BVP. Labai svarbu išnaudoti šioje srityje turimą potencialą ir sukurti galimybes jauniems specialistams realizuoti save neišvykstant iš Lietuvos, tad tokie dialogą tarp verslo ir mokslo skatinantys renginiai kaip ši konferencija yra labai sveikintina iniciatyva“, - sakė profesorius.


Visas tris konferencijos dienas vyks įvairios sesijos bei seminarai, kuriuos ves tarptautinio pripažinimo sulaukę gyvybės mokslų specialistai, taip pat vyks Baltijos šalių gyvybės mokslų sektorių reprezentuojanti paroda bei tarptautinis partnerystės renginys, kurio metu individualiuose susitikimuose forumo dalyviai galės užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius su kolegomis iš kitų šalių. Taip pat vyks ekskursijos į Lietuvos įmones bei tyrimo centrus, o Vilniaus universitetas organizuos tarptautinę gyvybės mokslų studentų konferenciją „The Coins”, kurioje dalyvaus iki 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Daugiau informacijos apie renginį žr. www.lsb2012.com.


Konferenciją „Life Sciences Baltics 2012“ organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, renginio strateginis partneris – LR Ūkio ministerija.
Oficialus renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, kuris pažymi, jog Lietuva sparčiai vystosi kaip Šiaurės Europos gyvybės mokslų centras.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.