10 rugsėjo 2012

Vilkmergės alaus darykla pristato gyvą kvietinį alų

Šiais metais į šalies alaus rinką sugrįžusi XVIII a. aludarystės tradicijas atgaivinusi „Vilkmergės“ alaus darykla vartotojams siūlo jau ketvirtąjį savo produktą – gyvą kvietinį alų. „Vilkmergės Kvietinis“ yra bene vienintelis gyvas kvietinis alus Lietuvoje.
„Kvietinis alus – viena seniausių alaus rūšių Europoje, jį nuo seno virė ir lietuviai. Šis alus, kaip ir kiti mūsų produktai, verdamas pagal XVIII a. tradicijas: ne tik nepasterizuojamas, bet ir nefiltruojamas, todėl dar vadinamas „gyvu“. Dėl ypatingo skonio kvietinis visada buvo laikomas gurmanišku alumi, tinkančiu netgi prie tokių patiekalų kaip jūros gėrybės ar sūriai“, - sakė „Vilkmergės alaus“ vadovas Ramūnas Blazarėnas.


Pasak jo, būdami maža alaus darykla, „Vilkmergės alus“ gali virti limituotas tradiciniu būdu gaminamo alaus partijas. Naujasis alus 28 dienas brandinamas „Vilkmergės“ daryklos rūsiuose ir, siekiant apsaugoti jį nuo saulės šviesos ir išlaikyti gerąsias savybes, pilstomas į tamsaus stiklo butelius. Gėrimo sudėtyje yra natūralių mielių nuosėdų, tad prieš pilant jį į taurę rekomenduojama paversti butelį, kad mielės pakiltų.


„Dažnai Lietuvoje kvietinis alus geriamas pagardinus citrinos skiltele, tačiau tokiose giliomis tradicijomis pasižyminčiose šalyse kaip Belgija ar Vokietija tai nėra įprasta. „Vilkmergės Kvietinio“ taip pat nereikia gardinti jokiais papildomais prieskoniais, nes jis pasižymi natūraliu citrusų aromatu“, – teigė R. Blazarėnas. Pasak jo, geriausiai alaus skoninės alaus savybės atsiskleidžia, kai jis patiekiamas 7-9 laipsnių temperatūros.


Autentiškumui išlaikyti bei aukštai kokybei užtikrinti „Vilkmergės Kvietinis“ pilstomas į specialius pusės senosios lietuviškos kvortos, lygios 0,41 litro, butelius. Storas jo dugnas ir tamsus stiklas apsaugo alų nuo šviesos ir padeda išlaikyti ypatingas alaus skonio ir kvapo savybes.


Daugiau informacijos apie alų rasite internetiniame puslapyje www.vilkmergesalus.lt
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.