6 birželio 2013

VGTU įkurta pirmoji Lietuvoje išmaniojo bevielio ryšio laboratorija

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakultete buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje išmaniojo bevielio ryšio laboratorija. Jos moderni mobiliojo ir bevielio ryšio įranga bus naudojama moksliniams tyrimams ir jaunųjų telekomunikacijų specialistų rengimui.
Įrangos už 450 tūkst. litų įsigyta finansuojant Lietuvos mokslo tarybai, dar už 50 tūkst. litų mobilių tinklų įrangos suteikė telekomunikacijų bendrovė „Tele2”.
 
„Labai džiaugiamės, kad stiprėja verslo sektoriaus ir universiteto bendradarbiavimas. Per pastaruosius mėnesius VGTU atidaro jau trečiąją laboratoriją, kuriomis verslininkai prisideda prie jaunųjų specialistų rengimo“, – kalbėjo VGTU rektorius prof. Alfonsas Daniūnas.
 
Praktinių įgūdžių gerinimas itin svarbus ir svarstant studentų įsidarbinimo galimybes.
 
„Mobiliojo ryšio tinklai nuolat modernėja, plečiame ir paslaugų spektrą, todėl svarbu, kad mokydamiesi studentai galėtų praktiškai susipažinti su technologijomis. Būsimųjų specialistų kompetencijos kėlimas prisidės prie kokybiškų paslaugų teikimo ateityje“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.
 
Naująją VGTU Elektronikos fakulteto laboratoriją sudaro dvi dalys: mobiliojo ir išmaniojo bevielio ryšio tyrimams skirtos erdvės. „Tele2“ universitetui dovanota įranga leis studentams atlikti mobiliojo ryšio matavimus ir susipažinti su praktiniais įrangos veikimo principais.
 
Tuo tarpu už Lietuvos mokslo tarybos paramą įsigyti matavimo prietaisai ir eksperimentiniai radijo siųstuvai/imtuvai leis studentams išbandyti jėgas kuriant ateities išmaniojo bevielio ryšio sprendimus daiktų interneto, telematikos (Machine-to-Machine), „protingų namų“, „protingų miestų“ ir panašiems sprendimams.
 
Vis modernesnius technologinius sprendimus „Tele2” diegia ir savo mobiliojo ryšio tinkle. Atnaujindama tinklą, bendrovė visoje Lietuvoje keičia visas 2G (GSM) ryšio tinklo bazines stotis ir atnaujina 3G (UMTS) tinklo stotis.
 
Jau sėkmingai įgyvendintas vienas svarbiausių modernizavimo etapų – pakeista pagrindinė „Tele2” tinklo įranga, pereita prie naujos kartos IP protokolu pagrįsto tinklo veikimo principo. Tai „Tele2“ leis teikti 4G ryšio, grįsto LTE technologija, paslaugas.
 
VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012/13 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.
 
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.