25 vasario 2013

Už personalo politiką „Lestai“ suteiktas tarptautinis pripažinimas

Eksploatacinius skysčius transporto priemonėms gaminančiai Lietuvos bendrovei „Lesta“ suteiktas socialinio atsakingumo sertifikatas. Jį visame pasaulyje turi vos keletas tūkstančių įmonių. Sertifikatą, kuris patvirtina, jog bendrovė užtikrina darbuotojams tinkamas darbo sąlygas bei žmogaus teises, suteikė nepriklausoma tarptautinė sertifikavimo įstaiga „Det Norske Veritas“ (DNV).
Socialinio atsakingumo sertifikatas „SA 8000:2008“ skiriamas verslo įmonėms už socialiai teisingą ir etišką elgesį su darbuotojais, pagrįstą visuotine žmogaus teisių deklaracija. Sertifikatas garantuoja, jog įmonėje naudojami vidiniai procesai, skirti užtikrinti pagrindines darbuotojų teises, kurios apima sveikatos, saugumo, darbo aplinkos ir laiko, diskriminacijos ir kitus aspektus.


„Kalbėdami apie įmonės sėkmę, galime pabrėžti produkcijos kokybę, plėtrą į užsienio šalis, naujų technologijų diegimą, tačiau viso to nebūtų be įmonės darbuotojų. Norint dirbti sėkmingai, svarbu, kad darbuotojai būtų motyvuoti, jiems sudarytos tinkamos darbo sąlygos, vienodos galimybės tobulėti. Nuo pirmųjų veiklos dienų vadovaujamės principu, jog socialinė atsakomybė turi prasidėti įmonės viduje“, – sakė „Lesta" direktorius Mindaugas Stankevičius.


Socialinio atsakingumo sertifikatas suteikiamas skirtingų gamybos sektorių įmonėms. „Lestai“ jis skirtas kaip transporto priemonių eksploatavimui ir priežiūrai skirtų produktų gamybos ir pakavimo, taip pat pakuočių dizaino, gamybos ir priežiūros bendrovei. Sertifikatas patvirtina, jog „Lesta“ rūpinasi savo darbuotojais, užtikrina jiems lygias galimybes, netoleruoja diskriminacijos, suteikia tinkamas darbo ir poilsio sąlygas, laikosi kitų, tarptautinės žmogaus teisių konvencijos numatomų sąlygų.


„Lesta“ turi daugiau nei 30 darbuotojų. Įmonė nuosekliai investuoja į pažangias gamybos technologijas, kurios gerina ne tik produkcijos kokybę, bet ir darbo našumą, leidžia gamybos procesams vykti lengviau, saugiau ir greičiau. Per metus „Lesta“ pagamina ir supakuoja 5000 tonų aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms. Didelė dalis jų eksportuojama į užsienio šalis.


Socialinės atsakomybės standartą „SA 8000“ inicijuoja tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija SAI (Social Accountability International). Sertifikatas įmonėms suteikiamas trims metams, vėliau įmonė vertinama iš naujo. Visame pasaulyje šis sertifikatas skirtas keliems tūkstančiams įmonių.


UAB „Lesta“ yra sėkmingai veikianti ir profesionali Lietuvos įmonė, gaminanti eksploatacinius skysčius transporto priemonėms. „Lesta“ siūlo kokybišką aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms produkciją. Taip pat ji gamina šildymo, šaldymo ir kondicionavimo sistemoms skirtus įvairios koncentracijos tirpalus-šilumos nešėjus, padedančius užtikrinti stabilų minėtų sistemų funkcionavimą.


Per metus „Lesta“ pagamina apie 5000 tonų aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms.


„Lesta“ užsiima eksportu į Lenkiją, Latviją, Estiją, Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną, Azerbaidžaną ir Baltarusiją. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.