23 spalio 2015

Už šokiruojančia išvadintos akcijos slepiasi kilnus tikslas

Prieš keletą dienų „Facebook” net mirgėjo nuo nuotraukų, kuriose žinomi Lietuvos vyrai pozuoja su teismo šaukimais. Lapeliuose parašyta, kad jie privalo dalyvauti byloje, pradėtoje dėl 3092 migrantų žūčių. Kitoje šaukimo pusėje nurodyta, kad tai – kvietimas į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizuojamą teismą–debatus, kuriame bus diskutuojama, kiek Lietuvos piliečiai yra atsakingi už migrantų krizės aukas.
Socialiniame tinkle prasidėjo diskusija, ar toks šokiruojantis būdas yra apskritai tinkamas jautriam pabėgėlių klausimui spręsti.


Komunikacijos agentūros „VRP Hill + Knowlton Strategies” kūrybos direktorius Aidas Puklevičius gina ši sumanymą. „Teismo inscenizacija – puiki forma pateikti skirtingus požiūrius į problemą. Tiek viena, tiek kita pusė gali kviesti ekspertus, jų nuomonėmis grįsti savo poziciją, o prisiekusiųjų žiuri klausys ir vertins. Juoba, kad ir problema yra tikrai ne vienareikšmė. Aš pats nesu sau atsakęs, kokie argumentai – emociniai ar racionalūs čia gali nusverti“.


„Raudonasis Kryžius paprašė visuomenei suteikti daugiau informacijos apie pabėgėlių problemą. Pasisakymų šia tema netrūksta, bet jie dažniausiai juodi arba balti, o objektyvios informacijos – nedaug. Supratome, kad lankstinukai ar plakatai nesulauks pakankamai dėmesio. Padavę visus piliečius į teismą, paverčiame juos diskusijos dalyviais, o ne pasyviais stebėtojais. Be to, teismo forma yra tinkama konstruktyviai diskusijai vystyti”, – sako reklamos agentūros „Milk” kūrybos direktorius Rimantas Stanevičius.


Organizuoti renginį Raudonajam Kryžiui padeda ir komunikacijos agentūros „VRP Hill + Knowlton Strategies“ konsultantai, teisininkai bei kiti savanoriai. R. Stanevičius patikino, kad tai – vadinamasis pro bono darbas, visi savanoriai dirba neatlyginamai. 


Renginyje Aidas Puklevičius atliks teisėjo-moderatoriaus vaidmenį, o teisininkai Evaldas Klimas ir Liudas Basiulis atstovaus priešingoms pozicijoms. Kaip liudytojai pasisakys Seimo narys Linas Balsys, istorikas dr. Tomas Balkelis, ekonomistė Jekaterina Rojaka, dainininkas Jurgis Didžiulis, migracijos ekspertas dr. Karolis Žibas ir kiti.


„Svarbu apie tai diskutuoti, ši teismo inscenizacija ir yra tam skirta. Bandydami pasiekti Europą, ieškodami saugumo, pavojingose kelionėse migrantai patiria neapsakomų sunkumų, kiti žūsta. Mus visus vienija bendras vardiklis – humaniškumas, siekis padėti ir išsaugoti žmogaus gyvybę ir orumą. Todėl turime savęs paklausti, ką turime daryti, kad apsaugotume humaniškumą ir žmonių gyvybes.“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovė, komunikacijos ir tarptautinių ryšių Elzė Maciulevičiūtė.


Teisme-diskusijoje gali dalyvauti visi norintys. Renginys vyks Vilniuje, Pranciškonų rūmuose (Trakų 9/1), spalio 24 dieną, 14 valandą.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.