5 gegužės 2014

„Tele2“ užbaigė tinklo modernizavimą

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ užbaigė mobiliojo ryšio tinklo modernizavimą – padidino ryšio kokybę ir tinklo aprėptį, sumažino eksploatavimo kaštus ir pasirengė naujų paslaugų diegimui.
Tinklo atnaujinimas vyko nuo 2012 m. balandžio. Per tą laiką bendrovė investavo daugiau nei 77 mln. litų.


„Tele2“ atnaujino 870 bazinių tinklo stočių ir įrengė 150 naujų. Didžiausi Lietuvos miestai buvo sujungti nauju 10 Gbps magistraliniu ryšio tinklu, atnaujinta klientų duomenų bazių valdymo įranga.


„Tele2“ tinklas dabar yra ypač pažangus. Dalį modernizavimo naudos klientai jau pajuto. Mobilusis ryšys ir internetas yra kokybiškesni, padidinome tinklo aprėptį ir patikimumą. Didžiąją dalį modernaus tinklo privalumų atskleisime ateityje – naujausios technologijos leis paslaugas klientams siūlyti už geriausią kainą“, – sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.


Naujos „Tele2“ bazinės stotys išsiskiria technologiniu neutralumu. Priklausomai nuo klientų poreikių skirtingose vietovėse, jos gali būti naudojamos kaip 2G, 3G, 4G ir dar tik kuriamų ateities ryšio kartų stotys. Tai leis „Tele2“ ypač spartaus 4G (LTE) ryšio paslaugas pradėti teikti be didesnių investicijų ir už gerą kainą.


Tinklo atnaujinimas labai padidino mobiliojo interneto prieinamumą šalyje. „Tele2“ 3G tinklo aprėptis per tą laiką pasiekė 90,9 proc. (-105 dBm) Bendrovė taip pat nuolat mažino šių paslaugų kainas. Visa tai lėmė, kad internetas telefone tapo prieinamas didžiajai daliai Lietuvos gyventojų.


„Tele2“ mobiliojo ryšio ir duomenų perdavimo tinklai tuo pat metu atnaujinti visose Baltijos šalyse. Tinklo ir programinę įrangą bei jų diegimo paslaugas visoms šalims tiekė vienas šios srities lyderių pasaulyje „Nokia Solutions and Networks“.


Bendrai vykdytas modernizavimas leido „Tele2“ ne tik sumažinti kaštus, bet ir sujungti duomenų bazes Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Viena iš tokio sujungimo naudų vartotojams – dabar telefonų vagysčių atvejais aparatai iškart blokuojami visose trijose šalyse. Tai prisideda prie prekybos vogtais telefonais mažinimo.


Tarptautinės tyrimų bendrovės „Millward Brown“ kovą atlikto reprezentatyvaus nuomonių tyrimo duomenimis, iš viso „Tele2“ ryšiu naudojasi 50 proc. Lietuvos gyventojų.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.