4 liepos 2013

„Tele2“ pavogtus telefonus blokuos iškart Lietuvoje ir Latvijoje

Lietuvoje ir Latvijoje bus sudėtingiau parduoti vogtus telefonus. Telekomunikacijų bendrovei „Tele2” sujungus duomenų bazes Lietuvoje ir Latvijoje, dėl vagysčių blokuojami telefonai neveiks abejose šalyse.


Ši telefonų vagysčių prevencijos priemonė įgyvendinta „Tele2” modernizuojant savo tinklą. Vėliau prie vieningo telefonų blokavimo prisijungs ir Estija.
 
„Skatiname klientus iškart pranešti apie telefonų vagystes. Vagystės registravimą darome kuo patogesnį klientams ir greitesnį. Neveikiantį aparatą parduoti bus sunkiau, tad paskatų vogti ir prekiauti tokiais telefonais bus mažiau”, – sakė Tadas Bukauskas, „Tele2” teisės ir reguliavimo direktorius.
 
Pasak jo, įprastai žmonės prarastą telefoną blokuoja tik savo šalyje, o kaimyninėse valstybėse juo galima naudotis ir toliau. „Tele2” pradėjus telefonus blokuoti iš pradžių Lietuvoje ir Latvijoje, o vėliau iškart visose trijose Baltijos šalyse, sumažės neteisėtai įgytų telefonų pardavimo rinkų.
 
Dabar tokią papildomą vagysčių prevenciją įgyvendina tiktai duomenų bazes jungianti „Tele2”. Bendrovė paragino prie iniciatyvos prisidėti ir kitus operatorius.
 
Kiekvienas mobilusis telefonas turi savo unikalų kodą, vadinamąjį IMEI (angl. International Mobile Equipment Identity – „tarptautinė mobiliosios įrangos tapatybė“). Telefonui pradingus, kodas padeda nustatyti telefono buvimo vietą. Užblokavus telefono IMEI, juo nebegalima naudotis net ir įdėjus kitą SIM kortelę.
 
Įsigijus telefoną IMEI kodą galima pažiūrėti ant jo pakuotės ar lipduko po telefono baterija. Jis taip pat įrašomas į telefono pirkimo sutartį. Paprasčiausias būdas sužinoti kodą – klaviatūra surinkti simbolių seką *#06#.
 
Praradus ar pametus telefoną vartotojai raginami iškart pranešti operatoriui, o jei aparatas buvo pavogtas ar atimtas – ir policijai. Praradę telefoną ar SIM kortelę, „Tele2” klientai gali skambinti į klientų aptarnavimo skyrių numeriu 117 (skambinant iš „Tele2” tinklo – 0,15 Lt/min.) arba +370 684 00117 (iš bet kurio kito tinklo; tarifai – kaip skambinant į „Tele2” tinklą) ir užblokuoti SIM kortelę. Pavogtą telefoną galima blokuoti visuose „Tele2” salonuose. Tam reikia pateikti asmens tapatybės dokumentą ir sutartį, kurioje nurodytas blokuojamo telefono IMEI.
 
Daugiau informacijos apie telefono apsaugą nuo nusikaltėlių skelbiama „Tele2“ bloge: http://blog.tele2.lt/2011/10/kaip-apsaugoti-telefona-nuo-nusikalteliu/.
 
Bendrovės „RAIT“ 2013 m. gegužės mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.