22 vasario 2013

„Tele2“ atnaujino pagrindinę savo ryšio tinklo įrangą

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ atnaujino klientų duomenų bazių valdymo įrangą. Pakeitimai leis bendrovei teikti 4G ryšio, grįsto LTE technologija, paslaugas. Be to, „Tele2” ryšio tinklas veiks dar patikimiau, sumažės sutrikimų tikimybė.
Investicija į pagrindinės tinklo įrangos atnaujinimą viršijo 5 mln. litų. Tai – dalis praėjusiais metais pradėto „Tele2” tinklo modernizavimo.


„Atnaujinimas reiškia aukštesnę ryšio paslaugų kokybę ir naujas galimybes vartotojams. Galėsime pradėti teikti 4G ryšio paslaugas, o visos kitos paslaugos veiks patikimiau. Įrangos atnaujinimas taip pat leis sumažinti eksploatacijos kaštus, todėl ir ateityje galėsime klientams siūlyti mažas kainas“, – sakė Valerij Kovzan, „Tele2“ technikos direktorius.


Pasak jo, atliktas atnaujinimas yra vienas svarbiausių tinklo modernizavimo etapų. Jis įgyvendintas labai sklandžiai, vartotojai nepatogumų nepatyrė.


Atnaujinta įranga naudojama klientų duomenų bazių saugojimui ir sklandžiam jų duomenų srautų valdymui. Ji užtikrina, kad skambučiai ir žinutės pasiekia reikalingus adresatus.


„Tele2“ tęsia praėjusiais metais pradėtą tinklo modernizavimą, kuris padidins bendrovės teikiamų paslaugų kokybę, sumažins tinklo diegimo ir eksploatavimo kaštus, be to, naujoji tinklo įranga bus taupesnė ir ekologiškesnė. Atnaujinant tinklą bus visiškai pakeistos 2G (GSM) ryšio tinklo bazinės stotys, atnaujintos 3G (UMTS) tinklo stotys ir tinklo įranga.


Naujos stotys ir kita įranga užtikrins 10-15 proc. didesnę „Tele2“ ryšio aprėptį ir signalo kokybę, bet įrenginiai yra kompaktiškesni ir jų reikia mažiau. Naujoji įranga taip pat naudoja 25 proc. mažiau elektros energijos.


Moderniausią tinklo ir programinę įrangą bei jų diegimo paslaugas „Tele2” tiekia vienas šios srities lyderių pasaulyje „Nokia Siemens Networks“.


„Tele2“ GSM tinklą sudaro 930 bazinių stočių, UMTS (3G) tinklą – 525 bazinės stotys. Abu tinklai yra antri pagal dydį Lietuvoje. Per praėjusius metus bendrovė pakeitė ir atnaujino 350 bazinių stočių.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.