16 rugpjūčio 2013

„Tele2“: naujos VPT rekomendacijos skaidrins viešuosius pirkimus

Viešųjų pirkimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (VPT) patvirtino naujas rekomendacijas perkančiosioms organizacijoms, organizuojančioms mobiliojo ryšio pirkimą. „Tele2“ vertinimu, naujosios rekomendacijos prisidės prie viešųjų pirkimų skaidrumo ir užkirs kelią didelei daliai piktnaudžiavimų.


Ypač svarbi rekomendacijų naujovė – reikalavimas atskirai pirkti ryšio paslaugas, telefonus bei kitą įrangą ir interneto kompiuteryje paslaugas. Iki šiol šie pirkimai dažniausiai būdavo vykdomi kartu.
 
„Biudžetinės įstaigos permokėdavo arba už telefonus, arba už ryšio paslaugas. Be to, buvo galima lengvai eliminuoti nepageidaujamą konkurenciją paskelbus, kad bus perkamas tik vienos ar kelių bendrovių turimas telefono aparatas“, – teigė Gediminas Šarkanas, „Tele2“ paslaugų pardavimo verslo klientams vadovas.
 
Nuo šiol, biudžetinėms organizacijoms perkant telefonus, kompiuterius ar kitą įrangą, konkursuose galės dalyvauti ne vien mobiliojo ryšio operatoriai, bet ir įrangos gamintojai bei importuotojai. Iki šiol juos dažniausiai eliminuodavo pirkėjų reikalavimas kartu teikti ir ryšio paslaugas; išaugusi konkurencija galiausiai sumažins aparatų kainas.
 
Ryšio paslaugų pirkimai taip pat taps skaidresni – tai skatins operatorius siūlyti dar geresnes kainas.
 
„Tokiu būdu reikalavimas atskirti pirkimus padės biudžetinėms organizacijoms sumažinti išlaidas ryšiui ir gauti tą pačią paslaugų kokybę“, – nurodė G. Šarkanas.
 
VPT skelbtais duomenimis, biudžetinės organizacijos už ryšio paslaugas kasmet permoka per 26 mln. Lt.
 
Bendrovės „RAIT“ gegužės mėnesį atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.
 
Naujos VPT rekomendacijos -  
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.