9 rugsėjo 2014

Savaitgalis Vilniuje: cirko menas, Japonijos kultūra ir visą miestą užplūsiantys bėgikai

Šią savaitę keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius lieka Vilniuje ir televizijos rubrikoje „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” visus kviečia į čia vyksiančius renginius. Šį savaitgalį sostinėje pramogų atras kiekvienas – čia vyks jau XI-asis Danske Bank Vilniaus maratonas, Naujojo cirko savaitgalis bei Japonijos kultūros festivalis „nowJapan”, o jau kitą savaitgalį miesto gatves užims tradicinė Tautų mugė.
„Net 70 proc.  į Lietuvą atvykstančių užsienio turistų apsilanko Vilniuje.  Iš kitų Baltijos šalių sostinių Vilnius išsiskiria ne tik didžiausiu senamiesčiu, saugomu UNESCO paveldo, bet ir renginių gausa ir įvairove. Rudenį, kiekvieną savaitgalį, Vilnius svetingai sukviečia minias turistų tiek į tradicinius, tiek į naujus miesto renginius,“ – sako Valstybinio turizmo departamento vadovė dr. Raimonda  Balnienė.


Ketvirtadienį, rugsėjo 11 d., Vilniaus Menų spaustuvėje prasidės tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“. Festivalio programoje – margaspalvės trupės iš viso pasaulio: nuo pasaulinėmis žvaigždėmis tapusių cirko profesionalų iki dar tik pirmuosius žingsnius žengiančių cirko meno artistų. Festivalis skirtas ne tik suaugusiems – programoje rasite ir „Open Circus Gala“ – įtraukiantį įvairių disciplinų renginį, skirtą visai šeimai.


Rugsėjo 13 d., šeštadienį, Vilniuje startuos moderniosios, populiariosios ir tradicinės Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“. Šio festivalio istorija prasidėjo dar 2008 m., kai iniciatyvinė grupė „KOI“ surengė pirmąjį konkursą „KOI Cosplay“ ir pritraukė daugiau nei 150 populiariosios Japonijos kultūros aistruolių. Be koncertų, pasirodymų ir šokių spektaklių, šiais metais „nowJapan“ pakvies į iškilmingą ir spalvingą savaitgalio renginį Litexpo parodų rūmuose. Čia populiariąją japonų kultūrą pristatys technologiniai žaislai, fantastiški Cosplay personažai, šiuolaikinės muzikos ir meno parodas rengiantys kūrėjai. Be to, lankytojai bus pakviesti  į paskaitų erdvę, kur galės susipažinti su anime, fantastinio monstro Godzilos istorine raida, Japonijos siaubo filmų specifika ir daugybe kitų įdomių ir naudingų temų. Daugiau informacijos apie festivalį: www.nowjapan.lt


Savaitgalio renginius užbaigs jau tradicinis Danske bank Vilniaus maratonas, kurio istorija prasidėjo dar 2001 metais, kai Lietuvos lengvosios atletikos federacija surengė masinį bėgimą „MAXIMA taurė“, kuris jau 2004 m. išaugo į masinę bėgimo šventę – Tarptautinį Vilniaus maratoną. Nors pirmąją maratono trasą įveikė apie 200 bėgikų iš 10 pasaulio šalių, praėjusiais metais ja bėgo jau beveik 10 tūkst. bėgimo entuziastų. Šiais metais visi dalyviai turės galimybę bėgti 7 skirtingose distancijose nuo 500 metrų (šeimyninis vežimėlių bėgimas) iki 42 km 195 m. (maratonas). Sekmadienį, rugsėjo 14 d., vyksianti viso miesto bėgimo šventė žada vaizdingą, istorinėmis Vilniaus gatvėmis besidriekiančią trasą, nepakartojamą atmosferą ir prisiminimus, kurie atminty išliks visą gyvenimą. Daugiau apie renginį: http://www.vilniausmaratonas.lt.


O kitą savaitgalį, rugsėjo 19-21 d., sostinės Gedimino prospektas taps ištisu tautų katilu – čia vyks tradicinė Tautų mugė. Šio renginio tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai galės susipažinti su nacionaliniais rankų darbo kūriniais, degustuoti įvairių nacionalinių valgių, šventėje koncertuos meno kolektyvai, vyks supažindinimas su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis.


Televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” kviečiame žiūrėti trečiadienį, rugsėjo 10 d. 18:45 per „Lietuvos ryto televiziją“. Kitoje rubrikoje, kuri bus rodoma rugsėjo 17 d., keliautojai kvies atvykti į Lazdijų krašto šventę „Lazdijų ruduo 2014“. 


Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos,  įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.