3 liepos 2013

RRT tyrimas: mobiliojo ryšio ir interneto aprėptis padidėjo

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atliktas tyrimas parodė, kad mobiliojo ryšio operatorių tinklai išsiplėtė. Ankstesnį tokį tyrimą RRT atliko praėjusių metų pabaigoje.
Tyrimo duomenimis, didžiausią GSM (2G) ryšio aprėptį siūlo „Tele2“ – 98,7 proc. Lietuvos teritorijos.
 
„Tele2“ UMTS (3G) ryšio tinklas yra antras pagal aprėptį. Bendrovės 3G ryšiu jau galima naudotis 69,9 proc. šalies teritorijos.
 
„Nuolat geriname ryšio aprėptį ir kokybę. RRT tyrimas patvirtina, kad maža paslaugų kaina suderinama su gera ryšio kokybe. Tai ir toliau siūlysime savo klientams“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
 
Tyrimas atskleidė, kad „Tele2“ GSM tinklo aprėptis esant -95 dBm signalo lygiui, kurio pakanka normaliai naudotis ryšiu, sudaro net 98,7  proc. Lietuvos teritorijos.
 
Dar stipresnis – lygus -85 dBm – signalas yra 87 proc. šalies teritorijos. -75 dBm stiprumo jis yra 59,8 proc. Lietuvos teritorijos.
 
Visi trys rodikliai „Tele2“ GSM tinkle yra geriausi tarp šalies mobiliojo ryšio operatorių.
 
RRT atliktas tyrimas taip pat leidžia palyginti skirtingų operatorių ryšio aprėptį ir signalo stiprumą kiekvienoje savivaldybėje. Visa tyrimo informacija internete pateikiama adresu http://epaslaugos.rrt.lt/apreptis/.
 
Mobiliojo ryšio aprėpties tyrimą RRT atlieka nuo praėjusių metų. Skaičiavimai atliekami tuo pačiu metodu visiems operatoriams įvertinant vietovės reljefą ir miškų įtaką.
 
„Tele2” ryšio tinklas 2011-2012 m. Lietuvoje plėtėsi sparčiausiai. Per dvejus metus bendrovė registravo daugiausiai – 520 naujų bazinių stočių. Per pirmąjį šių metų ketvirtį „Tele2” pakeitė ir atnaujino 241 bazinę stotį. Bendrovė taip pat tęsia savo tinklo modernizavimą.
 
Bendrovės „RAIT“ 2013 m. gegužės mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.