22 vasario 2013

Plėtra į užsienio rinkas lėmė išaugusius „Lesta“ 2012 m. finansinius rezultatus

Eksploatacinius skysčius transporto priemonėms gaminančios Lietuvos bendrovės „Lesta“ pajamos praėjusiais metais augo 36 proc. ir siekė 17 mln. litų. 2011 m. įmonės pajamos buvo 12,5 mln. litų. Beveik trečdalis pajamų praėjusiais metais gautos iš „Lesta“ produktų eksporto į užsienio šalis.
„Lesta“ nuosekliai investuoja į gamybos technologijas bei procesus. Tai būtina, siekiant patenkinti kokybiškų, inovatyvių bei patogių naudoti gaminių poreikį, kuris auga tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, į kurias eksportuojame didelę dalį gaminių. Plėtra į užsienio rinkas didžiąja dalimi lėmė sėkmingus praėjusių metų rezultatus, todėl eksporto skatinimas bus svarbi strateginė kryptis ir šiais metais“, – sakė „Lesta“ direktorius Mindaugas Stankevičius.


Bendrovės pajamos iš eksporto 2012 m. siekė 5,5 mln. litų ir, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 72 proc. Tam įtakos turėjo padidėjęs „Lesta“ eksportas į kaimynines šalis – Latviją, Estiją, Rusiją, Baltarusiją bei naujas rinkas. Praėjusiais metais bendrovė eksploataciniais skysčiais pradėjo prekiauti Belgijoje, Olandijoje, Skandinavijos šalyse, Ukrainoje, Azerbaidžiane bei Kazachstane.


Tarp „Lesta“ gaminamų eksploatacinių skysčių praėjusiais metais Lietuvos rinkoje populiariausi buvo aušinimo skysčiai, langų plovikliai bei automobilių kosmetikos priemonės – šampūnai, salono apdailos bei apmušalų valikliai. Tarp į užsienio rinkas eksportuojamų bendrovės gaminių didžiąją dalį sudarė aušinimo skystis ir langų plovikliai. Prie sėkmingų finansinių rezultatų prisidėjo ir pernai metais pristatyti gaminiai – ekologiškų automobilio priežiūros priemonių šeima „Pure Auto“ bei automobilio kosmetikos linija „Mini“.


„Kurdami produktus galvojame tiek apie jų kokybę bei novatoriškumą, tiek apie ekologiją bei dizainą – ar produktą bus patogu naudoti, ar pakuotė kompaktiško dydžio, patogi vežiotis? Kokybe nesiskiriame, o dažnai pralenkiame užsienio gamintojus, todėl mūsų produktus gerai vertina tiek šalies, tiek užsienio vartotojai. Atsižvelgdami į augančią paklausą, šiais metais ketiname didinti gamybos apimtis ir pristatyti naujus produktus“, – sakė M. Stankevičius.


Šiais metais „Lesta“ planuoja plėstis į naujas bei išplėsti prekių asortimentą esamose rinkose. Siekdama patenkinti augantį produkcijos poreikį bei plėtodama gamybai naudojamas technologijas, kompanija investuoja į modernios laboratorijos statybas. Naująją laboratoriją planuojama atidaryti 2014 m. pradžioje.


UAB „Lesta“ yra sėkmingai veikianti ir profesionali Lietuvos įmonė, gaminanti eksploatacinius skysčius transporto priemonėms. „Lesta“ siūlo kokybišką aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms produkciją. Taip pat ji gamina šildymo, šaldymo ir kondicionavimo sistemoms skirtus įvairios koncentracijos tirpalus-šilumos nešėjus, padedančius užtikrinti stabilų minėtų sistemų funkcionavimą.


Per metus „Lesta“ pagamina apie 5000 tonų aušinimo skysčių, langų ploviklių, automobilių kosmetikos bei kitų eksploatacinių skysčių transporto priemonėms.


„Lesta“ užsiima eksportu į Lenkiją, Latviją, Estiją, Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną, Azerbaidžaną ir Baltarusiją. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.