11 rugpjūčio 2015

Per karščius pajūryje – pokalbių ir naršymo rekordai

Prasidėjus karščiams naudojimasis mobiliuoju ryšiu Lietuvos pajūryje pasiekė visų laikų aukštumas. Praėjusią savaitę poilsiautojai gerino tiek skambučių trukmės, tiek naršymo internete rekordus.
Lyginant su ankstesne, vėsesne, savaite, Šventojoje ir Palangoje pokalbių ir SMS žinučių srautas išaugo net 45 procentais. Neringoje naudojimasis įprastomis ryšio paslaugomis per savaitę išaugo 25 procentais.


Toks augimas reiškia, kad poilsiautojų skaičius Palangoje ir Šventojoje padidėjo beveik perpus, o Neringoje – ketvirtadaliu. Tai rodo telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ statistika.


„Naudojimosi paslaugomis šuolis rodo, kad maždaug tiek padaugėjo ir žmonių. Lyginant su ankstesniais metais matome, kad ilgėja ir pokalbių trukmė, naršymo laikas. Žmonės laisviau naudojasi paslaugomis. Žiūrėsime, ar rekordai bus pagerinti jau šią savaitę“, – sakė „Tele2“ technikos direktorius Valerij Kovzan.


Į pajūrį žmonės skubėjo net nelaukę savaitgalio. Naudojimosi mobiliuoju ryšiu pikas buvo pasiektas jau nuo savaitės vidurio, rugpjūčio 5 dienos.


Priešingai nei balso paslaugų atveju, mobiliojo interneto augimas buvo staigesnis Neringoje. Duomenų vartojimas praėjusią savaitę čia išaugo 20 procentų. Tuo tarpu Palangoje ir Šventojoje jis per savaitę padidėjo 15 procentų.


„Daug girdėjome apie spūstis keliuose, bet ryšio tinkle jų išvengėme. Nors „Tele2“ tinklo apkrova buvo rekordinė, „kamščių“ nebuvo. Tam pasitarnavo atnaujintas ryšio tinklas, kurį neseniai papildė ir sparčiausio 4G+ ryšio stotys“, – pasakojo V. Kovzan.


Pasak jo, labai pasiteisino sparti „Tele2“ 4G ryšio tinklo plėtra pajūryje – greitas internetas čia labai reikalingas. 30–35 proc. duomenų pajūryje perduota 4G tinklu, o visoje Lietuvoje 4G duomenims tenka 25 proc. viso srauto.


Palangoje ir Šventojoje per savaitę „Tele2“ klientai prakalbėjo daugiau nei 4,5 mln. minučių. Mobiliajame internete čia panaudota 12,3 mln. MB.


Neringoje per tą patį laiką „Tele2“ klientai prakalbėjo daugiau nei 0,5 mln. minučių ir mobiliajame internete panaudojo beveik 2,1 mln. MB.


Nidos, Palangos bei Šventosios gyventojai jau gali naudotis ir itin sparčiu „Tele2“ 4G+ ryšiu. Bendrovės 4G ryšys veikia jau daugiau nei 60 miestų ir yra pasiekiamas daugiau nei 80 proc. šalies gyventojų, 2G ir 3G ryšys – visoje Lietuvoje.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.