1 birželio 2012

Patentinio patikėtinio profesijai Lietuvoje – 20 metų

Patentinio patikėtinio profesijai Lietuvoje – jau 20 metų. Jos istorija Lietuvoje pradėta skaičiuoti prieš du dešimtmečius, Lietuvos Vyriausybei paskelbus nutarimą, kuriuo nustatyta šių specialistų atestavimo ir registravimo tvarka. AAA Baltic Service Company patentiniai patikėtiniai kartu su kolegomis profesijos sukaktį paminėjo seminare-diskusijoje apie patentinio patikėtinio profesiją.
Seminaro metu buvo kalbama apie profesijos istorines ištakas, situaciją Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, problemas ir iššūkius, prisiminti pirmieji žingsniai.


„Intelektinė nuosavybė yra ypač svarbi versle. Patentas, dizainas, prekės ženklas ar išradimas yra tai, kas išskiria vienos bendrovės gaminį ir paslaugą iš kitų panašių tarpo ir gali lemti verslo sėkmę. Lietuvoje pradėjus kurtis rinkos ekonomikai ir vystyti lietuviškus verslus, tapo aktuali ir intelektinės nuosavybės apsauga. Per praėjusius 20 metu ji tapo dar svarbesnė, o Lietuvoje pavyko sukurti gerą intelektinės nuosavybės apsaugos sistemą“, – sakė Marius Jakulis Jason, AAA Baltice Service Company vyriausiasis partneris.


Prieš 20 metų iš JAV sugrįžęs į nepriklausomybę atgavusią Lietuvą, M. Jakulis Jason tapo vienu iš pirmųjų patentiniu patikėtiniu Lietuvoje ir įkūrė AAA Baltic Service Company.


Lietuvos patentinių patikėtinių registre šiuo metu yra virš 50 praktikuojančių specialistų. Keturi iš jų – AAA Baltic Service Company patentiniai patikėtiniai.


„Patentinio patikėtinio profesija – įdomi, visada esi naujienų sūkuryje, o specialistai iš jos pabėga retai. Motyvuoja pats darbas, kuriame reikia skirtingų sričių žinių, o konsultacijos duoda realią naudą lietuviškus gaminius kuriantiems verslams. Turbūt svarbu ir tai, kad norint tapti patikėtiniu, reikalingas rimtas apsisprendimas – tai užtikrina darbo stažo reikalavimai ir laikomas egzaminas. Pastaraisiais metais profesijos horizontai ir geografija dar labiau išsiplėtė. Lietuvai prisijungus prie Europos patentų Konvencijos, atsirado galimybė gauti Europos patentą, išplėsti jo galiojimą Lietuvoje, o įstojus į Europos Sąjungą įsigaliojo Europos prekių ženklai, kurie vis aktualesni Lietuvos bendrovėms“, – sakė Otilija Klimaitienė, AAA Baltic Service Company vadovaujanti partnerė, Europos patentinė patikėtinė.


Patentinis patikėtinis atstovauja fiziniams ir juridiniams asmenims patentų biuruose, teikia kitas teisines paslaugas intelektinės nuosavybės apsaugos srityje. Tai – laisvoji profesija, o patentinio patikėtinio darbas yra ne tik teisinis. Jis siejamas ir su moksline-technine veikla, kadangi patentų srityje svarbios technikos ir inovacijų žinios.


Seminare kolegas sveikino Patentinių patikėtinių asociacijos prezidentas, Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotojas, AIPPI Lietuvos grupės prezidentas, pranešimus skaitė Lietuvos patentų biuro atstovas ir kolegos patentiniai patikėtiniai.


AAA Baltic Service Company įkurta kartu su patentinio patikėtinio profesijos atsiradimu ir šiemet mini 20 veiklos Lietuvoje metų sukaktį.


Tarptautinis žurnalas „Managing Intellectual Property“ nuo 1999 m. kasmet AAA Baltic Service Company skelbia viena geriausių įmonių Baltijos valstybėse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorinės teisės srityse. AAA Baltic Service Company turi biurą Estijoje, atstovus Latvijoje ir kitose šalyse. 2010 m. advokatų kontora tapo tarptautinės organizacijos European Law Firm nare.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.