19 birželio 2012

Paramos patentų registravimui taisyklės bus palankesnės verslui

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pakvietė Lietuvos bendrovės ir organizacijas teikti paraiškas paramai patentų ir pramoninio dizaino registravimui gauti. Tokia parama Lietuvoje teikiama jau ketvirtus metus, nuo 2009 metų. AAA Baltic Service Company patentinė patikėtinė Aušra Pakėnienė atkreipia dėmesį, kad šiemet šios paramos teikimo taisyklės yra palankesnės verslui.
„Šiemet paramos teikimo sąlygos smarkiai skiriasi nuo buvusių 2011 metais, kai verslui buvo kompensuojama iki 50 proc. intelektinės nuosavybės registravimo išlaidų, o mokslo ir studijų įstaigoms – 95 proc. Šiemet sąlygos visiems yra vienodos, visiems padengiama iki 95 proc. registravimo išlaidų“, – sakė A. Pakėnienė, AAA Baltic Service Company partnerė, Europos patentinė patikėtinė.


Pasak jos, ko gero, MITA sprendimą pagerinti sąlygas bendrovėms lėmė tai, kad verslas dėl pernai buvusių sąlygų parama naudojosi neaktyviai.


2011 m. MITA suteikė paramą 14 paraiškų teikėjų, paskirstyta 213 tūkst. litų. Patentus registravo 6 mokslo ir studijų įstaigos, 2 bendrovės, vieną laimėjusią paraišką mokslo įstaiga ir verslininkai teikė bendrai.


2010 m., paramos buvo suteikta kur kas daugiau – 718 tūkst. litų. Finansuotos 43 paraiškos. Vienodos buvusios finansavimo sąlygos lėmė didesnį verslo aktyvumą. Be to, užpernai paramą galėjo gauti ir patentus registruojantys fiziniai asmenys. Vidutinė finansavimo suma buvo 18 tūkst. litų.


„Apskritai verslas linkęs aktyviau naudotis intelektinės nuosavybės apsaugos priemonėmis, kadangi prekių ženklų, pramoninio dizaino ir patentų registravimas suteikia konkurencinį pranašumą, ypač eksportuojant. Pastaraisiais metais aktyviau registruoti savo intelektinę nuosavybę bendroves skatina galimybė registruoti bendrijos prekės ženklą ar bendrijos dizainą bei apsaugoti savo konkurencinį pranašumą visoje ES“, – teikė A. Pakėnienė


Dauguma bendrovių, kurios registruoja savo intelektinę nuosavybę pasinaudojusios MITA parama, renkasi Europos patentą arba tarptautinę paraišką.


AAA Baltic Service Company
paraiškų rengime dalyvauja kaip konsultantai – padeda rengti dokumentus, pataria dėl intelektinės nuosavybės apsaugos priemonių pasirinkimo, registruoja patentus, prekių ženklus ir dizainą Lietuvos bei Europos patentų biuruose.


MITA šiemet planuoja paskirstyti iki 650 tūkst. litų paramos. Didžiausias galimas paramos, teikiamos vienam išradimui patentuoti dydis – 100 tūkst. litų. Paraiškų patiekimo


terminas – šių metų spalio 25 d., o iki rugpjūčio 16 d. pateiktos ir teigiamai įvertintos paraiškos bus svarstomos nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino. Daugiau informacijos apie tai pateikiama agentūros svetainėje (http://www.mita.lt/lt/inovacijos/pramonine-nuosavybe/kvietimai).
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.