27 birželio 2012

„Mentor Lietuva“ vaikų stovykloje Svaras tapo ninjutsu mokytoju

Trečiąkart rengiamoje „Mentor Lietuva“ prevencinėje sporto stovykloje apsilankė „G&G Sindikatas” narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras, kuris susitiko su joje dalyvaujančiais vaikais įkvėpti juos imtis sportiškesnės veiklos. Susitikimo metu žymusis atlikėjas pasirodė netikėtame amplua – talkinant profesionaliam ninjutsu bujinkan treneriui, jis vedė šio paslaptingo japoniško kovų meno pamoką.
„Su vaikais norėjau ne tik pasidalinti mintimis apie aktyvesnės gyvensenos naudą, bet nuveikti ką nors daugiau. Ninjustu mane domino visuomet, o dabar buvo tinkama proga jį prisiminti ir vėl. Šis užsiėmimas moko komandinio darbo, „neužsidaryti“ nuo aplinkos. Manau tai gera pamoka vaikams“, – sakė Svaras.


Prisiminti dar paauglystėje atlikėją dominusį kovų meną Svarui padėjo profesionalus ninjutsu bujinkan treneris Andrius Baškatovas. Pristatydamas šį senovės kovų meną, treneris akcentavo ne tik fizinę jo naudą, bet labiau dvasinę stiprybę.


„Visų pirma, tai – išlikimo menas, kuris orientuotas į tam tikrą mąstyseną, susitelkiant reikiamose situacijoje. Jo esmė – nugalėti, kai likimas nepalieka kito šanso, tačiau pergalę reikia suvokti ne kaip fizinių veiksmų seką, bet tam tikrą gyvenimišką išmintį“, – pridūrė 4 Dan‘ą turintis A. Baškatovas.


Į senoviško japonų kovų meno pamoką su Svaru susirinko apie 30 stovykloje dalyvaujančių vaikų. Jie maloniai nustebino svečius surengdami žaismingą spaudos konferencijos simuliaciją – vaikai įsijautė į žurnalistų vaidmenį ir atlikėją kalbino užduodami iš anksto nedidelėse grupelėse pasiruoštus klausimus. Vaikus domino tiek mylimiausias atlikėjo patiekalas ar sporto šaka, tiek ir tai, ką jis mano apie patyčias ir ar pačiam jas teko patirti.


Prevencinė „Mentor Lietuva“ stovykla yra skirta apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais ir paskatinti juos gyventi sveikai. Jos metu vaikams vykdomi aktyvūs neformalaus ugdymo užsiėmimai, kurių metu formuojami sveikesnės gyvensenos įgūdžiai. Šiuo tikslu jaunimas supažindinamas su įvairiomis sporto šakomis.


„Labai svarbi stovyklos turinio dalis – aktyvūs neformalaus ugdymo užsiėmimai, kurių metu vaikai skatinami geriau pažinti vieni kitus ir save, labiau pasitikėti savimi ir atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Svaro pamokos metu, vyko ne tik treniruotė, bet aptarti ir šie klausimai. Malonu, kad vaikai iškart rado bendrą kalbą ir susitikimas su Svaru paliko jiems didelį įspūdį“, – pažymėjo „Mentor Lietuva“ l. e. p. generalinė sekretorė Bernadeta Lažauninkaitė.


Savaitės trukmės prevencinės dienos stovyklas organizuoja ne pelno siekianti asociacija, veikianti kaip tarptautinės „Mentor“ organizacijos atstovybė „Mentor Lietuva“. Šių metų stovyklos vykta trijuose šalies miestuose – Vilniuje, Plungėje ir Garliavoje. Tai jau trečius metus iš eilės vykstančios programos, skirtos 12-14 metų vaikams.


„Mentor Lietuva“ asociacijos veiklą užtikrina jos steigėjai ir nariai: SEB bankas, advokatų kontora „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“, įmonių grupė „Vičiūnai“, Organizacijų vystymo centras ir "Alma littera" įmonių grupė.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.