14 kovo 2012

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patvirtino draudimą Lietuvoje pardavinėti JAV rinkai skirtus kvepalus

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinį sprendimą byloje dėl tualetinio vandens „JOOP!” pardavimo Lietuvoje. Teismas nustatė, kad parduotuvių tinklą „Parfum Express“ valdanti bendrovė „Baltijos didmena“ pažeidė ieškovo „Coty Prestige Lancaster Group GmbH“ teises į prekių ženklą „JOOP!“, ir uždraudė jai Lietuvoje prekiauti JAV rinkai skirtu tualetiniu vandeniu.
„Ši byla svarbi formuojant paralelinį importą ES reglamentuojančių normų taikymo praktiką, kai šalyje yra parduodami kitos šalies rinkai skirti gaminiai. Aukščiausiojo Teismo sprendimas darys įtaką ir verslo priimamiems sprendimams dėl intelektinės nuosavybės saugomų prekių importo“, – teigė ieškovui atstovavusios advokatų kontoros AAA Baltic Service Company advokatė Giedrė Domkutė.


Ieškovas „Coty Prestige Lancaster Group GmbH“, kuriam priklauso Europos Bendrijos prekių ženklas „JOOP!”, kreipėsi į teimą teigdamas, kad atsakovas neturėjo teisės šiuo prekės ženklu pažymėto tualetinio vandens pardavinėti Lietuvoje. Patikrinus gaminių serijinius numerius nustatyta, kad atsakovo parduodamos prekės buvo skirtos pardavinėti JAV rinkoje, o atsakovas neturėjo prekių ženklo savininko sutikimo platinti šį tualetinį vandenį Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.


„Ši byla ir teismo priimtas sprendimas yra aktualus ne vienam paralelinį importą vykdančiam Lietuvos verslininkui. Klaidos neretai daromos ne iš piktos valios, bet pakankamai neišmanant įstatymų. Patys verslininkai turi būti itin atsargūs, be to pravartu tartis ir su šios srities profesionalais ir teisininkais“, – sakė G. Domkutė.


Bendrovė „Baltijos didmena“ nesutiko su pirmosios ir apeliacinių instancijos priimtais jai nepalankiais sprendimais. Bendrovė savo poziciją grindė tuo, kad prekes pirko Jungtinėje Karalystėje, todėl, remdamasis laisvo prekių judėjimo ES teise, gali jas padavinėti ir Lietuvoje. Teismas šių argumentų nepalaikė, kadangi prekės buvo platinamos be prekės ženklų „Joop!“ savininko sutikimo, be to, dalis jų buvo skirtos JAV rinkai.


Teismas taip pat išaiškino, kad paralelinis importas nesuteikia teisės prekiauti gaminiais, pažymėtais saugomu prekės ženklu, kadangi teisė įgalioti tai daryti priklauso prekės ženklo turėtojui. Prekių importuotojai turi įsitikinti, kad prekės importui yra įgyjamos ir realizuojamos teisėtai, nepažeidžiant autorinių teisių. Per neatsargumą ar nežinojimą įsigijus ir platinant prekes, į kurias neturima intelektinės nuosavybės teisių, atsakomybė gula ant verslininko pečių.


Jau 20 metų Lietuvoje veikiančią AAA Baltic Service Company tarptautinis žurnalas „Managing Intellectual Property“ nuo 1999 m. kasmet skelbia viena iš geriausių įmonių Baltijos valstybėse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorinės teisės srityse. AAA Baltic Service Company turi biurą Estijoje, atstovus Latvijoje ir kitose šalyse. 2010 m. advokatų kontora tapo tarptautinės organizacijos European Law Firm nare.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.