3 gegužės 2013

„Kelprojektas“ projektuos tarptautinės reikšmės „Rail Baltica“ geležinkelio ruožą Estijoje

Didžiausia šalies transporto infrastruktūros projektavimo bendrovė „Kelprojektas“ kartu su Estijos įmonių konsorciumu laimėjo konkursą projektavimo darbams atlikti „Rail Baltica“ geležinkelio ruožui Estijoje tarp Harju, Rapla ir Pärnu rajonų. Bendra projekto darbų vertė siekia 7,48 mln. EUR. Konkursas buvo laimėtas kartu su trimis kitomis Estijos kompanijomis – „Reaalprojekt“, „EA RENG“, „Hendrikson & Ko“.
„Geležinkelių projektavimo srityje turime sukaupę nemažą patirtį ir jau esame sėkmingai įgyvendinę „Rail Baltica“ projektą Lietuvoje, kuris pernai buvo pripažintas Lietuvos Metų gaminiu. Tikimės, kad įgyvendinę projektą ir Estijoje, prisidėsime prie bendro Baltijos šalių geležinkelių sistemos plėtros ir modernizavimo“, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius.


Geležinkelio ruožo Harju, Rapla ir Pärnu rajonuose projektavime „Kelprojekto“ darbai apims preliminaraus geležinkelio vėžių projekto ir estakadų per geležinkelį projektų parengimą, galimybių studijos atlikimą, kelio ruožo rekonstravimo, statybos projekto kaštų ir naudos analizės atlikimą bei projekto biudžeto sudarymą.


 „Vienas iš mūsų įmonės strateginių tikslų yra plėtra į užsienio rinkas. Laimėtas „Rail Baltica“ konkursas mūsų įmonei svarbus ne tik kaip didelis tarptautinis projektas, bet ir kaip reikšmingas žingsnis stiprinant pozicijas ne tik Estijoje, bet kitose šalyse“,– sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius. Įmonės vadovas tikisi, kad „Kelprojekto“ tapimas šio strateginio ES projekto įgyvendintoju bus teigiamai įvertintas ir įmonės plėtros planuose numatytose Skandinavijos šalių rinkose.
 
Pasak A. Medžiaušio, neseniai „Kelprojektas“ Estijoje laimėjo kitą didelį konkursą projektavimo darbams atlikti. Šių metų balandį įmonė laimėjo konkursą atlikti rekonstrukcijos projektavimo darbus tarptautinėje magistralėje Tallinn - Tartu - Võru – Luhamaa. Projekto vertė siekia beveik 0,5 milijono litų.
 
 Apie „Rail Baltica“
„Rail Baltica“ – vienas iš prioritetinių Europos Sąjungos geležinkelių projektų, kuriuo tikimasi sujungti Lenkiją, Baltijos šalis ir Suomiją bei pagerinti Vidurio ir Rytų Europos jungtį su Vokietija. Projekto tikslas yra integruoti Estijos, Latvijos ir Lietuvos geležinkelio sistemas į platesnę geležinkelio transporto sistemą. Dabartinės šalių geležinkelių sistemos yra nesuderinamos su Vakarų Europos standartais. Talino – Varšuvos geležinkelio linijos ilgis sieks mažiausiai 950 km.


 Apie „Kelprojektas“
„BaltCap“ valdoma Kauno bendrovė „Kelprojektas“ šiuo metu yra didžiausia transporto infrastruktūros inžinerijos įmonė Lietuvoje, projektuojanti susisiekimo komunikacijas, viešojo naudojimo pastatus, inžinerinius tinklus.


Ilgametė patirtis, naujos technologijos ir modernūs vadybos metodai leidžia „Kelprojektui“ sėkmingai dalyvauti Lietuvos transporto infrastruktūros modernizavimo procesuose. Per daugiau nei penkis veiklos dešimtmečius  „Kelprojektas“ įgyvendino beveik 5 tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų.


„Kelprojektas“ paruošti projektai: Jakų sankryžos rekonstrukcijos techninis projektas (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2012) „Rail Baltica“ esamo geležinkelio ruožo Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas rekonstrukcijos projektas (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2012), Vilniaus pietinis aplinkkelis tarp A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A3 Vilnius–Minskas kelių, Ukmergės–Geležinio Vilko g. estakada Vilniuje, viešoji infrastruktūra Nemuno saloje,  Perono su orlaivių stovėjimo aikštelės ir riedėjimo takų išplėtimo projektas Kauno Aerouoste, Vilniaus tarptautinio oro uosto perono dangos rekonstrukcijos techninis projektas, „F“ riedėjimo tako pratęsimo techninis projektas ir kiti.
 
Pagrindinė „Kelprojektas“ būstinė nuo 1956 m. yra įsikūrusi Kaune, vėliau įsteigti filialai Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei skyriai Rygoje, Estijoje ir Stokholme. Įmonėje dirba 250 darbuotojų.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.