5 sausio 2012

„Kelprojektas“ pradėjo pakeliamo tilto per Danę kapitalinio remonto projektą

Didžiausia Lietuvos kelių, tiltų ir geležinkelių projektavimo įmonė „Kelprojektas“ laimėjo Klaipėdos savivaldybės skelbtą konkursą ir pasirašė sutartį pakeliamo tilto per Danę Pilies g., Klaipėdoje, kapitalinio remonto projekto rengimui. Planuojama, kad tilto projektavimo darbai turėtų būti baigti 2012 metų liepą. Numatoma projekto vertė 314 tūkst. litų.
„Paskutinį kartą šis tiltas buvo atnaujintas beveik prieš keturis dešimtmečius. Dėl prastos jo techninės būklės pastaraisiais metais šis tiltas buvo pakeliamas tik ypatingais atvejais. Tačiau po remonto visos jo funkcijos bus atstatytos“, - sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius.


Pasak A.Medžiaušio, plieninio tilto rekonstrukcijos projekte planuojama atnaujinti susidėvėjusias konstrukcijas, įrengti naujas dangas. Taip pat numatyta suremontuoti požeminę perėją, šviesoforus, tilto apšvietimą, lietaus vandens nuvedimą. Bus atstatyta tilto projektinė laikančioji galia bei tilto pakėlimo įranga, kuri užtikrins galimybę patogiau ir dažniau pakelti tiltą plaukiantiems laivams.


Pasak „Kelprojekto“ specialistų, tiltų remontas turėtų būti atliekamas kas 25-30 metų. Remonto metu dažniausiai keičiamas paklotas, remontuojamos atramos, perdangos konstrukcijos.


„Tiltas yra svarbi miesto urbanistikos dalis. Projektuodami šį tiltą, atsižvelgsime į šių dienų tendencijas atstatant tilto estetines ir funkcines savybes. Tikimės, kad atnaujintas tiltas papuoš Klaipėdos miestą“, - sakė Gintaras Bajoras, UAB „Kelprojektas“ tiltų skyriaus vadovas.


Projektuojamas tiltas jungia Klaipėdos miesto senamiestį su istorine dalimi, nekilnojamojo kultūros paveldo teritorijas, kurios saugomos viešajam pažinimui ir naudojimui.


Pakeliamasis tiltas per Danės upę Klaipėdoje dar kitaip yra vadinamas Pilies tiltu. Medinė jo versija, tuo metu vadinta Karolio tiltu, buvo pastatyta 1826 metais ir pakeitė iki tol kursavusį keltą per Danę. Praėjus pusei amžiaus tiltas buvo perstatytas, o vėliau pakeistas metaliniu. Po Antrojo pasaulinio karo tiltas buvo atstatytas. Paskutinį kartą tilto rekonstrukciniai darbai vyko aštuntajame dešimtmetyje.


Iš viso Lietuvoje yra trys pakeliami tiltai: Klaipėdoje esantis Biržos tiltas (pakeliamas mechaniniu būdu, besisukančio sraigto pagalba), Pilies tiltas (pakeliamas hidrauliniu būdu) ir Kaune esantis Aleksoto tiltas (jau nebekilnojamas).


Šiuo metu yra baigti rengti tokie „Kelprojekto“ tiltų rekonstrukcijos projektai kaip: Savanorių pr. įkalnės žemutinės dalies estakados ir šlaitų rekonstravimo techninis projektas (Kaune) bei pėsčiųjų tiltų per Galvės ežerą į Karvinės salą ir iš Karvinės salos į pilies salą remonto projektai (Trakuose).


Apie „Kelprojektas“
„BaltCap“ valdoma Kauno bendrovė „Kelprojektas“ šiuo metu yra didžiausia transporto infrastruktūros inžinerijos įmonė Lietuvoje, projektuojanti susisiekimo komunikacijas, viešojo naudojimo pastatus, inžinerinius tinklus.


Ilgametė patirtis, naujos technologijos ir modernūs vadybos metodai leidžia „Kelprojektui“ sėkmingai dalyvauti Lietuvos transporto infrastruktūros modernizavimo procesuose. Per daugiau nei penkis veiklos dešimtmečius „Kelprojektas“  įgyvendino daugiau nei 4 tūkstančius įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų.


„Kelprojektas“ paruošti projektai: Karaliaus Mindaugo tiltas per Nerį Vilniuje (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2003), geležinkelio tunelis Kaune (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2009), estakada kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (Jakų sankryža), Vilniaus pietinis aplinkkelis tarp A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A3 Vilnius–Minskas kelių, Ukmergės–Geležinio Vilko g. estakada Vilniuje, viešoji infrastruktūra Nemuno saloje ir kiti.


Pagrindinė „Kelprojektas“ būstinė nuo 1956 m. yra įsikūrusi Kaune, vėliau įsteigti filialai Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei skyrius Rygoje. Įmonėje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.