11 birželio 2014

„Kelprojektas“ pasirūpins, kad poilsiautojai Palangą pasiektų saugiai

Bendrovė „Kelprojektas“ parengs kelio iš Klaipėdos į Palangą atkarpos nuo 12 iki 19 kilometro rekonstrukcijos projektą. Didžiausia Lietuvos transporto infrastruktūros projektavimo įmonė laimėjo konkursą ir pasirašė 4,32 mln. Lt vertės kelio rekonstrukcijos projektavimo darbų sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Parengti projektą tikimasi iki 2017 metų pradžios.
~~„Šiuo magistraliniu keliu vasaros metu į Palangą, Šventąją važiuoja poilsiautojai. Šis kelio ruožas yra nerekonstruoto senojo kelio likutis kelyje Klaipėda-Liepoja. Jo danga provėžuota, duobta, kelias avaringas, jame yra „juodoji dėmė“. Mūsų tikslas, kad keliautojai kurortus pasiektu patogiai ir saugiai“, – sakė VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas.
Šiuo metu rekonstruota tik kairė kelio ruožo važiuojamoji dalis. Tuo tarpu dešinė pusė yra siaura ir duobėta. Ši atkarpa yra magistralinio kelio A13 Klaipėda – Liepoja dalis. Keliu vidutiniškai per parą pravažiuoja 10 tūkst. automobilių ir 800 sunkvežimių, jis itin apkrautas vasaros sezono metu, tačiau neatitinka saugumo reikalavimų ir dėl to čia įvyksta skaudžių nelaimių. Per pastaruosius ketverius metus numatomame rekonstruoti kelio ruože žuvo vienas, o buvo sužeista dar 19 žmonių.
„Magistralinių kelių priežiūra, atnaujinimas ir saugumas yra vienas pagrindinių valstybės prioritetų. Turime sukaupę žinių ir patirties, kuri leidžia visapusiškai įvertinti kelio situaciją ir pasiūlyti optimaliausius sprendimus, užtikrinančius maksimalų eismo saugumą“, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius.
Planuojamu rekonstruoti kelio ruožu važiuoja ne tik lengvosios ir krovininės mašinos, bet ir visuomeninis transportas, taip keliu naudojasi pėstieji, einantys į autobusų stoteles.
Pasak šiam projektui vadovaujančios „Kelprojekto“ Klaipėdos padalinio vadovės Inesos Čiubarovos, kelyje esančios nuovažos, sankryžos bei apsisukimai per skiriamąją juostą neatitinka dabartinių eismo saugumo bei I kategorijos magistraliniams keliams keliamų reikalavimų. Taip pat saugumo ir pralaidumo reikalavimų neatitinka sankryžos su valstybiniais rajoninės reikšmės keliais.


Apie „Kelprojektas“
„BaltCap“ valdomas „Kelprojektas“ šiuo metu yra didžiausia transporto infrastruktūros inžinerijos įmonių grupė Lietuvoje, projektuojanti susisiekimo komunikacijas, viešojo naudojimo pastatus, inžinerinius tinklus, atliekanti teritorijų planavimo darbus.


2013 metais „Kelprojektas“ įsigijo UAB „Urbanistika“, vykdančios teritorijų planavimo darbus,  kontrolinį akcijų paketą. 2014 metais įsigijo 100 proc. akcijų UAB „Kelvista“, vykdančios transporto infrastruktūros statinių techninę priežiūrą. Ilgametė patirtis, naujos technologijos ir modernūs vadybos metodai leidžia „Kelprojekto“ įmonių grupei sėkmingai dalyvauti Lietuvos ir kitų šalių (Latvijos, Estijos) transporto infrastruktūros modernizavimo bei teritorijų planavimo procesuose. Per daugiau nei penkis veiklos dešimtmečius „Kelprojekto“ įmonių grupė įgyvendino daugiau nei 6 tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų.


„Kelprojekto“ įmonių grupės paruošti projektai: pirmosios Lietuvoje prioritetą viešajam transportui skiriančios išmaniosios sankryžos Kaune projektas (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2013), „Rail Baltica“ esamo geležinkelio ruožo Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas rekonstrukcijos projektas (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2012), Vilniaus pietinio ir vakarinio aplinkkelio statinių projektai, Liepojos oro uosto rekonstrukcijos projektas, Lietuvos bendrasis planas, daugelio Lietuvos apskričių, miestų, rajonų bendrieji planai ir kiti.


Už nuolatines investicijas į inovacines projektavimo technologijas, veiklos procesų tobulinimą ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimą 2012 m. „Kelprojektas“ pripažintas „Inovatyviausia įmone“ Lietuvoje, o 2013 m. apdovanotas Nacionaliniu kokybės vadybos prizu.


Pagrindinė „Kelprojektas“ būstinė nuo 1956 m. yra įsikūrusi Kaune, įmonės padaliniai veikia Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Taline (Estijoje). Įmonių grupėje dirba daugiau nei 320 darbuotojų.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.