30 balandžio 2014

Interaktyvioje parodoje gyventojai galės perprasti vagis įlįsdami į jų kailį

Penkios minutės – tiek laiko profesionaliems vagims pakanka įveikti šarvo duris ir patekti į svetimą butą. Dar per kelias minutes vagys sugeba surasti grobio vidutiniškai už kelis tūkstančius litų. Tuo galėjo įsitikinti parodos „Vagystė: pajusk savo kailiu“ lankytojai. Prekybos centre įrengtame bute per kelias minutes dauguma lankytojų sugebėjo surasti jame esančius vertingus daiktus ir slaptavietes.
Televizorius, dviratis, nešiojamas kompiuteris, grynieji pinigai, papuošalai ir kt. daiktai – vagystės nuostolis siekė beveik 15 tūkst. litų.


„Nemaniau, kad per porą minučių galima surasti tiek turto. Įdomu buvo įsijausti į vagies kailį ir perprasti, kaip jie mąsto. Su sūnumi parodoje per minutę suradome daiktų už kelis tūkstančius litų, sūnui patiko ieškoti paslėptų daiktų žaidžiant kompiuterinį žaidimą – bet jeigu taip kažkas šmirinėtų po mūsų namus... niekam nelinkėčiau to patirti“, – mintimis apie parodą dalijosi Brigita Slavinskė parodoje apsilankiusi su 3 metų Ūku.


Parodą surengusi didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ sako, jog prieš atostogų sezoną, kai vagysčių padaugėja 2 kartus, šia interaktyvia paroda siekia atkreipti gyventojų dėmesį į namų saugumą.


„Kaip parodė mūsų atlikta nuteistųjų už vagystes asmenų apklausa, vagims neįveikiamų namų ir nesurandamų slaptaviečių praktiškai nėra: patekti į butą kas antram vagišiui užtrunka iki 5 minučių, dar kelias minutes sugaištama apšvarinti butą. 59 proc. apklaustų vagių įvardijo, jog vagystes Lietuvoje įvykdyti paprasta, nes žmonės susvetimėję, nesisaugo, mano, jog vagys eis kitur. O paklausti, kaip patartų apsisaugoti, sako, kad net ir visas saugos komplektas garanto nesuteikia, nebent gali apsidrausti nuo finansinių nuostolių“, – sakė „Lietuvos draudimo“ būsto draudimo portfelio valdytoja Audronė Vaitkevičiūtė.


Lietuvos kriminalinės policijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje įvykdyta daugiau kaip 1,2 tūkst. vagysčių iš butų ir gyvenamųjų namų.


„Nuo vagysčių nukenčia tiek gyvenantys butuose, tiek ir privačiuose namuose. Pastaruosiuose įvyksta net du trečdaliai visų vagysčių. Vidutinis vagystės nuostolis pernai buvo per 3 tūkst. litų, tačiau kai kurie nuostoliai siekia ir 60 tūkstančių litų“, – tendencijas apibendrino draudimo ekspertė.


Susipažinti su vagysčių tendencijomis, perprasti vagis ir išmėginti, kaip pačiam pavyks atspėti slaptavietes, parodoje „Vagystė: pajusk savo kailiu“ galima iki gegužės 11 d., prekybos centre „Ozas“.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.