17 rugsėjo 2012

Geros sveikatos klubas baigė vasaros sezono mankštas

Pasibaigė visą vasarą trukusi sveikatingumo iniciatyvos Geros sveikatos klubas mankštų programa „Judėk linksmai“. Didžiųjų Lietuvos miestų - Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio - gyventojai turėjo galimybę nemokamai mankštintis įvairiais stiliais, pasitikrinti kūno masės indeksą, pasitarti su jaunaisiais medikais sveikos gyvensenos klausimais. Nuo birželio iki rugsėjo vidurio buvo organizuotos 43 nemokamos mankštos po atviru dangumi, pravesta 12 rūšių mankštų, beveik 700 mankštų dalyvių išsimatavo išmaniuoju kūno masės analizatoriumi, konsultavosi su jaunaisiais gydytojais.
Geros sveikatos klubas baigė vasaros sezono mankštas
Nemokamų mankštų programos „Judėk linksmai!“ iniciatoriai tarptautinė farmacijos bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“ kartu su sporto ir sveikatingumo klubų tinklu „Impuls“ siekė, kad šie renginiai ne tik praturtintų socialinį miesto gyvenimą, skatintų moksleivių ir jaunimo užimtumą vasaros atostogų metu, bet ir sudarytų progą sportuoti bei bendrauti tiems, kurie iki šiol turėjo mažiau galimybių tai daryti ‒ pavyzdžiui, senjorams, neįgaliesiems.


„Pradėję socialinę sveikatingumo iniciatyvą „Geros sveikatos klubas“, siekiame prisidėti prie visuomenės, kurioje gyvename ir kuriai dirbame, sveikatos gerinimo, - sako bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška. „Manome, kad sveika gyvensena prasideda nuo teisingų įpročių, kuriuos ugdyti lengviau, kai esi ne vienas. Mūsų kaip farmacijos bendrovės pašaukimas - būti visuomenės geros sveikatos partneriais. O gera sveikata prasideda ne nuo vaistų, o nuo kiekvieno mūsų gyvenimo būdo".


„Savo renginiais siekėme ugdyti sporto kultūrą. Žmonės turi pradėti judėti, patys atrasti artimą sporto šaką, aktyviai dalyvauti užsiėmimuose. Nors mankštose dalyvavo daug žmonių, bet apie visuomenės požiūrio kaitą kalbėti dar anksti. Kad jis pasikeistų, reikalingas ne vienerių metų įdirbis, ir mes esame pasiryžę tai tęsti“, ‒ teigia IMPULS vadovas Vidmantas Šiugždinis.


Programa buvo patraukli ne tik įvairiomis, skirtingo pasirengimo reikalaujančiomis mankštomis, galimybe sportuoti visai šeimai, bet ir „ambasadoriais“ ‒ mankštas vedančiomis ekrano, scenos ar sporto įžymybėmis. Karina ir Saulius Skambinai, Andrius Butkus, Leonardas Pobedonoscevas, Joana Bartaškienė, Gabrielė Martirosianaitė, Erika ir Merūnas Vitulskiai, Rafailas Karpis, Viktoras Topol, Aistė Paškevičiūtė, Viktorija ir Artūr Bajor, Ineta Stasiulytė, Tomas Kairys – kiekvieną sekmadienį kvietė sportuoti gryname ore.


Specialistai atkreipia dėmesį, jog gerėjančios gyvenimo sąlygos, technologijų pažanga ir sėdimas darbas skatina visuomenę judėti vis mažiau. Fizinio aktyvumo stoka tampa pasauline sveikatos problema. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nepakankamas aktyvumas kasmet lemia apie 3,2 mln. mirčių.


Ypatingai nedžiugina ir Lietuvos statistika. Kaip rodo tyrimai, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų sportą laiko vienu svarbiausių veiksnių, lemiančių gerą žmogaus sveikatą. Fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai pripažįsta 52 proc. Lietuvos gyventojų, ir pagal svarbą šį veiksnį lenkia tik sveika mityba (70 proc.) ir gebėjimas suvaldyti stresą (55 proc.). Vis dėlto, net 42 proc. apklaustųjų prisipažino sportuojantys nereguliariai, kai pasitaiko proga, o beveik kas penktas (18 proc.) teigia nesportuojąs visai.


Visuomenės sveikatos rodikliai liudija sveikatingumo iniciatyvų poreikį. „Lietuva išlieka šalimi, kurioje daugiausiai gyventojų miršta dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Būtina didinti visuomenės sąmoningumą, skatinantį laikytis sveikos gyvensenos principų“, ‒ visuomenės sveikatos specialistas prof.dr. Rimantas Stukas.


„Pastaruoju metu apie sveiko gyvenimo būdo teikiamą naudą kalba ir gydytojai, ir visuomenės sveikatos specialistai, ir pedagogai. Auga nauja karta, kuri suvokia kasdieninio fizinio aktyvumo svarbą. Kita vertus, gydytojams padeda ir žiniasklaida, garsūs žmonės, o tai skatina pasitempti, ‒ sako prof.dr. R.Stukas. „Viešos sveikatingumo iniciatyvos tikrai gali duoti apčiuopiamų rezultatų, nes demonstruoja teigiamą pavyzdį. Sportavimas viešose vietose jau dabar keičia visuomenės požiūrį į sveiką gyvenseną“, ‒ tvirtina visuomenės sveikatos specialistas.


Pasibaigus mankštų programai, toliau kviečiame visus prijaučiančius bendrauti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Geros sveikatos klubas“, kuriame rasime naudingos informacijos, dalinsimės patirtimi ir gera nuotaika. Čia kiekvienas suras vaizdo įrašus, padėsiančius mankštintis savarankiškai, patarimus įvairiomis temomis - nuo sveikos mitybos iki streso valdymo, diskusijas apie sveikos gyvensenos receptus. Šioje paskyroje yra speciali „Sveikuolio programa“, prie kurios prisijungę pasižadės sveikai gyventi, galės rinkti sveikatos taškus.


Apie Geros sveikatos klubą


Nemokamų mankštų programa „Judėk linksmai“ yra vienas iš ilgalaikės socialinės sveikatingumo iniciatyvos Geros sveikatos klubas vykdomų projektų. Iniciatyva siekiama ugdyti Lietuvos gyventojų sveikos gyvensenos įpročius, telkti savo ir artimųjų sveikata aktyviai besirūpinančius žmones. Jos veikla apima fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir profilaktinių sveikatos patikrinimų skatinimą. Geros sveikatos klubo iniciatorė – tarptautinė farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“. Daugiau apie iniciatyvą www.facebook.com/Gsklubas.


Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų atstovybė.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.