5 balandžio 2012

„Fima“ tęsia paslaugų eksportą į kaimynines šalis

Inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ užbaigė moderniomis technologijomis valdomo duomenų centro įrengimą Latvijos Nacionalinio radijo ir televizijos centre (LVRTC). Įgyvendinusi šį projektą „Fima“ ir toliau sėkmingai tęsia eksporto plėtrą į kaimynines šalis.
„Kaip vieną iš labiausiai paklausių sprendimų eksportui įvardinčiau duomenų centrų infrastruktūros diegimą. Būtent šioje srityje turime išskirtines kompetencijas ir svarius konkurencinius pranašumus. Mūsų specialistai, sukaupę specifines žinias įrengiant didžiausius duomenų centrus Lietuvoje, jas sėkmingai pritaiko ir kaimyninėse šalyse“, – sakė „Fima“ plėtros direktorius Vytautas Zinkevičius.


Pasak jo, naujasis LVRTC duomenų centras bus itin konkurencingas Latvijoje, nes pasižymi labai aukštu patikimumu, žemesniais eksploatacijos kaštais bei visą parą vykdomu duomenų centro sistemų monitoringu. Šis duomenų centras – vienas moderniausių šalyje, o tai ypač sustiprina LVRTC pozicijas rinkoje. „Duomenų centre įdiegta gamintojo „APC by Schneider Electric“ duomenų centrų infrastruktūros valdymo (angl. DCIM – Data Center Infrastructure Management) programinė įranga. Nors DCIM sprendimai dar tik žengia pirmuosius žingsnius Baltijos šalyse, tačiau jau dabar galime įvardinti jos privalumus: įranga realiu laiku stebi duomenų centro infrastruktūros būklę, automatiškai valdo aptarnaujančias sistemas, padeda planuoti ir valdyti pakeitimus, stebi ir padeda optimizuoti energijos sunaudojimą“, – pasakoja V. Zinkevičius.


Lietuvos ir Latvijos „Fima“ specialistai suprojektavo ir įdiegė LVRTC duomenų centro sistemas bei pasiekė aukštesnį nei pasaulyje įprastas energijos naudojimo efektyvumo (angl. Power Usage Effectiveness (PUE) rodiklį. PUE parodo visos DC sunaudojamos elektros energijos ir IT sistemų sunaudojamos elektros energijos tame DC santykį. Kuo PUE yra artimesnis 1, tuo didesnis yra DC efektyvumas.


„Mūsų įrengto duomenų centro energetinio efektyvumo rodiklis – 1,39. Tai geras rezultatas, turint omenyje, kad dauguma senesnių duomenų centrų PUE gali siekti net 3. Tai reikštų, kad pvz. 500 W serverio darbui užtikrinti reikia daugiau kaip 1500 W elektros energijos. Paprastai duomenų centruose didžioji elektros energijos dalis prarandama neefektyviose serverių vėsinimo sistemose. Be to, kuo didesnis efektyvumo koeficientas, tuo aplinka netinkamesnė serveriams“, – aiškino „Fima“ plėtros direktorius.


Be minėto LVRTC duomenų centro projekto šiuo metu „Fima“ Latvijoje diegia inžinerines sistemas geležinkelio ruože Skriveri ‒ Krustpils. Šiame stambiame projekte bendrovė yra atsakinga už eismo valdymo, telekomunikacijų ir elektros tiekimo sistemų projektavimą bei diegimą. Be to, „Fima“ neseniai baigė modernizuoti duomenų centrą ir Baltarusijoje. Rekonstravus Baltarusijos mobilaus ryšio operatoriaus „MTS“ duomenų centro sistemas, buvo padidintas jo energetinis efektyvumas bei sumažintos elektros energijos sąnaudos.


Apie UAB „Fima”


JAV kapitalo valdoma bendrovė „Fima“ yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Baltijos šalyse, teikianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus. Bendrovė intelektualias inžinerines sistemas diegia verslo įmonėms bei valstybinėms organizacijoms, nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu būdu prisideda prie regiono inžinerinės modernizacijos.


Per du veiklos dešimtmečius „Fima“ jau įgyvendino apie dešimt tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų. Iš 100 didžiausių šalies kompanijų daugiau kaip pusė yra „Fimos“ klientai. Pagrindinė „Fima“ būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinės įmonės Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Techninio aptarnavimo padalinys „Fima Service Center“ klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.