30 rugsėjo 2014

Dzūkijos bei Suvalkijos sostinės kviečia į tradicines derliaus šventes

Kaip ir kiekvieną rudenį, Dzūkijos bei Suvalkijos sostinėse visus pasidžiaugti rudens gėrybėmis kviečia Derliaus šventės. Spalio 4 dieną, šeštadienį, Marijampolėje vyks derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2014“, o jau kitą savaitgalį, spalio 11 dieną, Alytus pakvies į derliaus šventę – mugę „Dzūkų turtai“. Rubrikos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” vedliai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius pirmieji apsilankė Dzūkijos sostinėje ir išsiaiškino, kas šiais metais laukia šių švenčių dalyvių.
Spalio 11 dieną, šeštadienį, visi kviečiami į Alytų – čia vyks derliaus šventė – mugė „Dzūkų turtai“. Kaip teigia Vytaras Radzevičius, dzūkai visuomet garsėjo savo vaišingumu, ypač kai derlius jau nuimtas ir galima švęsti, tad kartu su Valstybiniu turizmo departamentu kviečiame nepasididžiuoti ir apsilankyti Dzūkijos sostinės šventėje.


Nuo pat ryto Dzūkijos sostinėje vyks įvairūs renginiai, koncertai, pramogos vaikams bei rudens derliaus mugė. „Dzūkų turtai“ kasmet sukviečia viso regiono amatininkus, tautodailininkus, žemdirbius ir prekybininkus. Šventės dalyviai kviečiami užsukti į stilizuotus kiemelius, kuriuose pristatomos dzūkiškos tradicijos, amatai ir kulinarinis paveldas.


Alytuje šventės metu taip pat vyks jau dešimtasis tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ateik, saulute, su pyragais“. Aidint gražiausioms įvairiausių tautų dainoms čia suksis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų šokėjų poros, skambės populiarūs šiuolaikiniai ir senieji instrumentai – kanklės, skudučiai, skrabalai, birbynės, cimbolai bei kitų tautų griežynės.


Jei kito savaitgalio laukti nesinori, jau šį šeštadienį, spalio 4 dieną, galite atvykti į Marijampolę. Čia vykstanti derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2014“ – tradicinė kasmet rengiama žemdirbių šventė, kviečianti visus pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Šventės metu Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose vyks mugė, kurios metu galėsite įsigyti rudens gėrybių, sodinukų, rankų darbo gardumynų bei amatininkų dirbinių. Šie metai paskelbti Šeimos metais, tad į šventę ypatingai kviečiamos šeimininkės, nagingi gaspadoriai ir darniai triūsiančios šeimynos. Susirinkusieji galės pasilinksminti ir koncerte „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų!”, kurioje kartu su vietos kolektyvais pasirodys ir atlikėjas Vytautas Šiškauskas.


Televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” kviečiame žiūrėti trečiadienį, spalio 1 d., 18:45 per „Lietuvos ryto televiziją“.


Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos,  įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).



 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.