5 birželio 2012

Dovana miestui – alaus buteliais atlikta moderni XVIII a. kūrinio interpretacija

XVIII amžiaus aludarystės tradicijas atkuriantis „Vilkmergės“ alus, žymėdamas 220-ąsias Magdeburgo teisių suteikimo Vilkmergei (dabartinei Ukmergei) metines, miestiečiams padovanojo ypatingą muzikinį sveikinimą: perkusininko Tomo Dobrovolskio moderniai interpretuotą garsų XVIII amžiaus kūrinį – Mykolo Oginskio sukurtą polonezą.
„Mūsų alaus darykla siekia ne tik atkurti XVIII a. Ukmergės krašto aludarių tradicijas, bet ir puoselėti kultūrą, todėl nusprendėme miestiečius su jų švente pasveikinti ypatingai – naujam gyvenimui prikelti vieną iš garsiausių XVIII amžiaus kūrinį, kurių autorius siejamas su Lietuva. Mums buvo malonu, jog daug dėmesio sulaukiantys išskirtiniai tamsaus stiklo buteliai, į kuriuos pilstome savo alų, tapo savotiškais muzikiniais instrumentais,“ – sakė „Vilkmergės“ alaus daryklos vadovas Rimantas Blazarėnas.


Pasak jo, minėtas kūrinys buvo pasirinktas dėl jo sąsajų su Vilkmergei svarbiu laikotarpiu: nepaisant lenkiškos kilmės, Mykolas Oginskis turėjo tvirtus saitus su Lietuva, o 1794 metų sukilimo metu net vadovavo Vilkmergės sukilėlių kuopai. R. Blazarėno teigimu, svarbu nepamiršti savo šalies istorinių bei kultūrinių herojų, puoselėti ilgametes tradicijas. To ir buvo siekiama kuriant polonezo „Atsisveikinimas su tėvyne“ interpretaciją.


Perkusininkas Tomas Dobrovolskis M.Oginskio polonezą atliko kaip instrumentus panaudodamas pusės kvortos (0,41 l.) ir kvortos (0,82 l.) „Vilkmergės“ alaus butelius, iš kurių sukūrė specialų į marimbą panašų instrumentą Kvortafoną. „Be šio instrumento kūriniui atlikti taip pat naudojau iš butelių pagamintus varpelius bei simfoninio orkestro fonogramą. Mano nuomone, ši kūrinio versija simboliškai atspindi ir audringą Oginskio gyvenimą: dalyvavimus sukilimuose, kovą už Abiejų Tautų Respublikos laisvę ir nepriklausomybę,“ – pasakojo atlikėjas.


Vilkmergės alus verdamas iš vandens, salyklo ir apynių, gaminamas naudojant aukštutinės fermentacijos mieles, brandinamas rūsiuose horizontaliose talpyklose ir nepasterizuojamas. Kartu su senuoju gamybos būdu, Vilkmergės darykla atgaivina ir to meto Lietuvoje paplitusį talpos matą – senąją lietuvišką kvortą. Mažosios daryklos alus bus pilstomas į tamsaus storo stiklo pusės kvortos butelius – 0,41 litro.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.