1 rugsėjo 2015

„Canon“ ir „Getty Images“ skelbia nuotraukas, formavusias pastarąjį dešimtmetį

„Canon Europe“ ir „Getty Images“ skelbia legendinių nuotraukų galeriją, kurią užfiksavo vieni iš geriausių pasaulio fotografų. Nuotraukos vaizduoja labiausiai praėjusį dešimtmetį charakterizuojančias akimirkas, parodo fotografijos galią ir vaidmenį keičiant pasaulį.
10 legendinių nuotraukų pristatomos švenčiant „Canon EOS 5D“ serijos 10 metų jubiliejų. Pastarąjį dešimtmetį EOS 5D rinkosi daugelis profesionalių fotografų. Šiais fotoaparatais buvo užfiksuotos vienos iš reikšmingiausių ir svarbiausių pasaulio akimirkų: nuo Sirijos armijos cheminių ginklų naudojimo paviešinimo iki atskleidimo apie neteisėto retų ir nykstančių rūšių medžių kirtimą Madagaskare.
Jei norite pamatyti visas nuotraukas ir sužinoti jų istorijas, apsilankykite galerijoje „Canon“ galerijoje: http://bit.ly/1MT2Xgc. Nuotraukos taip pat bus demonstruojamos specialioje jubiliejinėje parodoje „Canon“ erdvėje per profesionalams skirtą savaitę nuo 2015 m. rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 6 d. metiniame fotožurnalistikos festivalyje „Visa pour l’Image 2015“. Jis vyks Perpinjane, Prancūzijoje.
10 legendinių „Getty Images“ nuotraukų yra:
1. John Moore, EOS 5D Mk I; Arlingtonas, JAV, 2007 m. gegužės 27 d.
Johno nuotraukoje vaizduojama moteris, verkianti prie savo vyro kapo. Ji atspindi asmeninę pokyčių akimirką bei, žvelgiant plačiau, besikeičiantį požiūrį į pajėgų dislokavimą užsienio konfliktuose. Nuotrauka, publikuota daugelio pasaulio žiniasklaidos priemonių viršeliuose, palietė milijonų žmonių širdis ir parodė sukrečiančias karo pasekmes.
2. Alvaro Ybarra Zavala, EOS 5D Mk I; Kolumbija, 2007 m. lapkričio 29 d.
Alvaro nuotrauka dokumentuoja Kolumbijos pilietinį karą ir vaizduoja dvi kares partizanes. Ji patraukė pagrindinių žiniasklaidos priemonių dėmesį ir nušvietė ilgai trunkančias kolumbiečių kančias. Nuotrauka parodė šio primiršto, 50 metų trunkančio konflikto tikrovę plačiajai visuomenei.
3. Veronique de Viguerie, EOS 5D Mk I; Hobjas, Somalis, 2008 m. spalio 27 d.
Kai Veronique de Viguerie su kolega žurnalistu keliavo į Somalį, kad susitiktų su vienu iš piratų vadų, už regiono ribų ši istorija vis dar nebuvo žinoma. Parengta ataskaita buvo pribloškianti naujiena, publikuota kaip pirmasis žymus didelis straipsnis šia tema, prieš šiai patenkant į antraštes visame pasaulyje.
4. Toby Smith, EOS 5D Mk II; Masoalos nacionalinis parkas, Madagaskaras, 2009 m. rugpjūčio 29 d.
Toby kūrinys, kuriame užfiksuotas neteisėtas nykstančių rūšių medžių kirtimas Madagaskare, tapo pirmojo baudžiamojo proceso JAV dalimi, kuriame tarptautiniai prekybininkai buvo kaltinami nykstančių rūšių medienos naudojimu.
5. Ed Ou, EOS 5D Mk II; Mogadišas, Somalis, 2010 m. balandžio 24 d.
Edo nuotraukos, vaizduojančios mažus vaikus, ginkluotus galingais ginklais, buvo publikuotos tarptautiniu mastu, o vėliau demonstruojamos JAV senate, kuris ėmėsi priemonių, skatinančių JAV vyriausybę ir JT Saugumo Tarybą atnaujinti spaudimą Somalio pereinamajai vyriausybei, kad ši neįtrauktų į karą vaikų.
6. Marco Di Lauro, EOS 5D Mk II; Gadabedži, Nigeris, 2010 m. birželio 27 d.
Marco Di Lauro bendradarbiavo su UNICEF UK ir dokumentavo skaudžią maisto krizę, ištikusią Vakarų Afrikos valstybę Nigerį. Jo įspūdinga siurrealistinė nuotrauka patraukė publikos dėmesį, atskleisdama visai naują, kitokią plačiai žinomos problemos pusę. Dėl šio kūrinio poveikio per kelis mėnesius pavyko surinkti kelis milijonus dolerių, skirtų padėti Nigerio žmonėms.
7. Jonathan Torgovnik, EOS 5D Mk II; Port o Prensas, Haitis, 2011 m. sausio 10 d.
Port o Prensas – viena iš labiausiai nukentėjusių Haičio vietų per viską nuniokojusį 2010 m. žemės drebėjimą. Jonathano nuotrauka, publikuota tarptautiniu mastu, iš naujo parodė, kokiomis išskirtinai prastomis sąlygomis žmonės gyveno ir praėjus metams po drebėjimo.
8. Brent Stirton, EOS 5D Mk II; Ol Pedžetos rezervatas, Kenija, 2011m. liepos 13 d.
Brento nuotrauka, kurioje vaizduojamas vienas iš paskutinių pasaulyje šiaurinių baltųjų raganosių, nuolat saugomų keturių ginkluotų sargybinių. Ji buvo užfiksuota kaip dalis didesnio tyrimo, nagrinėjančio gyvūnų naudojimą juodosios rinkos vaistams gaminti. Nušviesdama raganosio, kaip labiausiai nykstančios rūšies pasaulyje, egzistencijos trapumą, ši nuotrauka visame pasaulyje pasiekė milijonų žmonių auditoriją.
9. Laurent Van der Stockt, EOS 5D Mk II; Džobaras, Damaskas, Sirija, 2013 m. balandžio 13 d.
Nuotraukų serija, filmuota vaizdo medžiaga ir dirvos pavyzdžiai, kuriuos užfiksavo ir paėmė Laurentas su kolega žurnalistu, buvo paskelbti visame pasaulyje. Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Amerikos valdžia panaudojo tai kaip įrodymą, kad Sirijos armija naudoja cheminius ginklus. Dėl to pasaulio šalių vadovai galėjo imtis spaudimo, kad šiame konflikte cheminiai ginklai nebebūtų naudojami.
10. Dan Kitwood, EOS 5D Mk III; Kosas, Graikija, 2015 m. birželio 4 d.
Dano nuotraukoje, kurioje vaizduojami keturi emigrantai iš Pakistano, per Turkiją atvykę į Graikijos Koso salos paplūdimį, užfiksuota viena iš svarbiausių 2015 metų istorijų. Jo darbas buvo publikuotas tarptautiniu mastu daugelyje įtakingų žiniasklaidos leidinių ir padėjo skleisti žinią apie šią problemą visame pasaulyje.
Apie EOS 5D seriją
2005 m. rugpjūtį EOS 5D transformavo DSLR fotoaparatų rinką, padarydamas ją prieinamą ir fotografams entuziastams. EOS 5D Mark II 2008 m. jau galėjo filmuoti „Full HD“ raiška ir tai iš esmės pakeitė vaizdų industriją. 2012 m. pristatytas fotoaparatas EOS 5D Mark III suteikė aukštos kokybės nuotraukoms naują prasmę. O šiais metais buvo pristatyti 50,6 megapikselių EOS 5DS ir EOS 5DS R fotoaparatai, geriausiai pritaikomi mados, portretų ir kraštovaizdžio fotografijai.
Apie „Canon Europe“


Bendrovė „Canon Europe“ yra regioninė „Canon Inc.“ pardavimo ir rinkodaros atstovė, veikianti 116 šalių. Bendrovėje dirba apie 17 000 žmonių iš Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos šalių (EMEA).


„Canon“ įkurta 1937 m. su tikslu kurti aukščiausios kokybės fotoaparatus. Nuo to laiko bendrovė tapo pasauline vaizdų apdorojimo sprendimų vartotojams ir verslo subjektams lydere.  Bendrovės gaminių asortimentą sudaro skaitmeniniai ir veidrodiniai fotoaparatai, transliacijoms skirti objektyvai ir nešiojamieji rentgeno aparatai, daugiafunkciniai ir pramoniniai spausdintuvai.


Siekdama rinkai tiekti kokybiškus gaminius bei paslaugas ir taip tenkinti vartotojų poreikius, „Canon“ intensyviai investuoja į tyrimus ir plėtrą.


„Canon“ filosofija paremta Kyosei sentencija – „kartu gyventi ir dirbti bendram labui“. EMEA šalyse „Canon Europe“ siekia tvaraus verslo augimo, daugiausia dėmesio skirdama poveikio aplinkai mažinimui. „Canon“ turi pasaulinį ISO 14001 sertifikatą, kuris rodo, kad „Canon“ dirba pagal pasaulinio lygio aplinkos apsaugos standartus.


Papildomos informacijos apie „Canon Europe“ rasite svetainėje www.canon-europe.com.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.