14 gruodžio 2012

„Baltpool“ biokuro biržoje – rezultatyvus aukcionas

Šiandien įvykus aukcionui Lietuvos energijos išteklių biržoje „Baltpool“, Kauno prekybos zonoje registruotas sandoris dėl 12 tonų naftos ekvivalento biokuro. Sandorio kaina – 580 Lt už toną naftos ekvivalento (tne).
Dėl galimybės parduoti biržoje varžėsi keli dalyviai, pasiūlę vienodą pardavimo kainą. Pagal biržos taisykles, sandorį sudarė anksčiau pardavimo pavedimą pateikęs dalyvis.


Pirkėjai ir pardavėjai taip pat teikė pavedimus Vilniaus prekybos zonoje, tačiau čia lūkesčiai dėl pirkimo ir pardavimo kainos nesutapo. Siūlomos kainos skyrėsi 7 procentais, o geriausia siūlyta pardavimo kaina buvo 600 Lt/tne.


„Matomos tendencijos yra palankios prekybos aktyvumo didėjimui ateityje. Per kiekvieną prekybos sesiją sulaukiame dalyvių pavedimų, birža domisi tiek vietos, tiek kaimyninių šalių biokuro pirkėjai ir pardavėjai. Per pirmus du veiklos mėnesius dalyviais jau tapo 21 bendrovė. Naudinga ir tai, kad turime diversifikuotą dalyvių bazę – nuo smulkių iki stambių bendrovių. Vienintelė kliūtis tam, kad sandorių būtų daugiau, yra dar per mažas biokuro pirkėjų skaičius. Dėl rinkos sezoniškumo jų turėtų padaugėti artėjant vasarai“, – sako energijos išteklių biržos „Baltpool“ vadovė Laura Žalaitė.


Šiuo metu biokuro biržoje prekiaujama medžio skiedromis. Pavedimai biržai teikiami nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Aukcionai vyksta kiekvieną ketvirtadienį. Prekyba biokuro biržoje organizuojama aštuoniuose Lietuvos regionuose – Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio, Rietavo ir Klaipėdos uosto. Biržoje kviečiamos prekiauti biokurą naudojančios šilumos ir elektros gamybos įmonės bei biokuro gamintojai, nepriklausomai nuo jų dydžio.


Licenciją organizuoti prekybą biokuru biržoje UAB „Baltpool“ buvo suteikta rugsėjo 27 dieną.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.