8 sausio 2016

Atiduoti perdirbti elektronines atliekas bus patogiau

Siekiant, kad elektroninių atliekų surinkimas būtų dar paprastesnis gyventojams, telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ prisijungė prie Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) iniciatyvos – programėlės „Rūšiuoklis“. Operatoriaus klientų aptarnavimo salonai papildė atliekų rūšiavimo programėlės duomenų bazę.
Programėlė vartotojams siūlys 72 papildomas vietas visoje Lietuvoje, kur galima atiduoti perdirbimui elektronines atliekas – senus mobiliuosius telefonus ir visų rūšių baterijas. Tai reiškia, kad gyventojams ir verslui bus patogiau atsikratyti elektronikos atliekų ir prisidėti prie aplinkosaugos.


„Rūšiuoklis“ padeda patogiai surasti artimiausias elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių rūšiavimo vietas žemėlapyje, sužinoti darbo laiką, bei nustatyti maršrutą. Programėlė suteikia galimybę pranešti apie netvarkingus rūšiavimo konteinerius, probleminius taškus, o taip pat registruotis atliekų surinkimui iš vartotojui patogiausios vietos.


„Daug žmonių turi senų nenaudojamų telefonų stalčiuose, visi nuolat išmetame baterijų. Jų perdirbimas leistų kiekvienam mažais darbais prisidėti prie poveikio gamtai mažinimo, tačiau trūksta galimybių tai padaryti patogiai ir be gaišaties. „Tele2“ ryšiu naudojasi daugiau nei pusė Lietuvos, ir mūsų salonuose kasdien apsilanko daugybė žmonių. Kartu su klientais turime galimybę prisidėti prie aplinkosaugos“, –  sakė Deividas Praspaliauskas, „Tele2“ verslo plėtros vadovas.


Telefonus ir baterijas galima atiduoti perdirbti visuose 67 „Tele2“ privačių klientų salonuose ir 5 verslo klientų salonuose. Jie yra įsikūrę žmonių lankomose vietose – prekybos centruose, pagrindinėse miestų gatvėse ir pan., todėl palikti elektronines atliekas čia yra patogu.


„Tele2“ turi platų pardavimo vietų tinklą, čia lankosi daug žmonių, todėl jų įtraukimas į „Rūšiuoklio“ siūlomų atliekų surinkimo vietų sąrašą bus labai naudingas mažinant poveikį aplinkai. Elektronikos perdribimas tūrėtų tapti visiems įprasta norma. Prisidedami prie perdirbimo kiekvienas ne tik apsaugome gamtą nuo teršalų, bet ir skatiname antrinių žaliavų panaudojimą, todėl net ir viena iki „Tele2“ salono atnešta baterija ar telefonas yra geras darbas gamtai, o jį padaryti tikrai nesunku“, – teigė Linas Ivanauskas, Elektronikos platintojų asociacijos Direktoriaus.


Programėlę „Rūšiuoklis“ „Android“ telefonams galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“: https://goo.gl/pD12Wa


Programėlę neseniai pristačiusi Elektronikos platintojų asociacija vienija didžiausius elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojus ir importuotojus. 2006 m. INFOBALT narių įsteigta ne pelno siekianti organizacija gamintojų ir importuotojų pavedimu organizuoja elektronikos prietaisų bei baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Asociacija vienija didžiausius šalies elektronikos ir kompiuterijos bei plataus vartojimo prekių distributorius, prekybos tinklus, gamintojus ir didmenininkus, kurie bendrai į šalies rinką išleidžia daugiau nei 1/3 šalyje parduodamų baterijų ir daugiau nei 2/3 šalyje parduodamos elektros ir elektroninės įrangos.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.