3 liepos 2014

Asociacijos „Mentor Lietuva“ stovykla vaikams – nuo brazilų kovos meno kapueiros iki orientavimosi sporto

Savaitės trukmės prevencinėje asociacijos „Mentor Lietuva“ stovykloje 12-14 m. vaikai mokosi pažinti ir pasitikėti savimi bei savo komanda. Taip pat gauna žinių, kaip pasakyti žalingiems įpročiams „ne“, kaip tvarkytis su nemaloniais jausmais ir spręsti iškylančias problemas. Prevencinė stovykla, kuri organizuojama penktus metus iš eilės, šiemet vyksta Jovariškių kaime, Trakų rajone.
„Prevencinėse stovyklose siekiame šiuolaikiniams paaugliams parodyti, kad vienas efektyviausių būdų formuoti sveikus gyvenimo įpročius, tvirtą nuomonę ir supratimą, kas yra žalingi įpročiai bei gebėjimą jiems atsispirti yra užimtas ir turiningas laisvalaikis. Suteikdami jauniems žmonėms naujų patirčių prisidedame prie jų ugdymo“, – sako asociacijos „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.
„Mentor Lietuva“ stovykloje teorinės žinios derinamos su praktiniais užsiėmimais, žaidimais ir pramogomis. Kiekvienos dienos programoje dalyvauja „Mentor Lietuva“ partnerių įmonių darbuotojai, kurie prie šios veiklos prisideda savanoriškai. Jie vaikus supažindina su savo pomėgiais, pavyzdžiui, su brazilų kovos menu kapueira, dekupažu, kaip kompiuteriu kurti muziką, orientavimosi sportu. Stovyklos dalyviai taip pat žaidžia krepšinį, kvadratą ir futbolą. Kartu su ekspresyviuoju ir šarminguoju perkusininku Gediminu Laurinavičiumi jie jau mokėsi būgnų mušimo paslapčių.
„Vasara vaikams yra atradimų ir patyrimų metas, nes atsiranda daugiau laisvo laiko. Smagu, kad pas mus stovykloje jie išmoksta ir gali laiką praleisti prasmingai. Šiais metais stovykloje be įprastinių veiklų daug dėmesio skiriame savęs kaip asmenybės suvokimui, mokomės bendradarbiauti ir pasitikėti vieni kitais, išreikšti savo jausmus ir nuomonę, išklausyti kitus“, – sako Giedrė Kisielė, asociacijos „Mentor Lietuva“ Mentorystės programos ir stovyklos koordinatorė.
Į jau penktus metus asociacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų ir narių yra SEB bankas, organizuojamas stovyklas kviečiami vaikai iš mažiau galimybių turinčių šeimų. Šiais metais stovyklos dalyviai atvyko iš Kauno, Vilniaus ir Molėtų. Kiekvienais metais stovyklos turi vis kitą temą, jos organizuojamos skirtingose vietose. Pagrindinis stovyklų tikslas kasmet išlieka tas pats: parodyti, kad gyvenimo įgūdžių ugdymas ir turiningas laisvalaikis yra vienos efektyviausių prevencinių priemonių prieš žalingus įpročius.
Apie „Mentor Lietuva“
Asociacija „Mentor Lietuva“ yra nevyriausybinė ne pelno siekianti organizacija, veikianti kaip tarptautinės „Mentor“ organizacijos atstovybė ir siekianti bendros misijos – apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais bei skatinti juos sveikai gyventi. Asociacija „Mentor Lietuva“ vykdo šias prevencines ir ugdomąsias programas: Mentorystės programą, mokykloms skirtą programą „Gyvai“, tėvystės įgūdžius ugdančią „Tėvystės“ programą bei prevencines vasaros stovyklas, skirtas vaikams iš socialinės rizikos šeimų.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.