12 lapkričio 2013

Apsaugai nuo duomenų nutekinimo – šifravimo paslauga „DESlock+“

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristato duomenų šifravimo paslaugą „DESlock+“, skirtą apsaugai nuo neteisėto duomenų nutekinimo ir paviešinimo. Įvairaus dydžio verslo ir valstybinėms įmonėms pritaikyta saugumo paslauga leidžia šifruoti konfidencialią informaciją tiek dokumentuose ar atskirose jų dalyse, tiek aplankuose, el. pašte ar nešiojamose laikmenose.
„Informacija nutekinama ne tik vagystės metu. Dažnu atveju tai nutinka dėl elementarių priežasčių, pvz. per USB raktus ar kompaktinius diskus. Nešiojamosios laikmenos dažnai pametamos, paliekamos, jų pasigendama gerokai vėliau. Jose esančiais duomenimis gali pasinaudoti bet kas, nereikia būti kibernetiniu nusikaltėliu. Tai įrodo ir nesenas pavyzdys, kai pasinaudojus rasta informacija šantažo prieš mokyklą ėmėsi viduriniųjų klasių mokinys“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.
 
T. Parnarausko teigimu, itin didelį dėmesį duomenų saugojimui ir šifravimui turėtų skirti dirbantys valstybinėse įstaigose, kur neretai saugomi tam tikri asmeniniai duomenys, taip pat įmonės, kur priėjimas prie duomenų laisvas bet kuriam darbuotojui.
 
Paprastai įdiegiama „DESlock+“ užtikrina maksimalią apsaugą konfidencialiai informacijai. Duomenys užšifruojami, o juos galima peržiūrėti bet kuriame kompiuteryje pateikus slaptažodį. Taip galima pilnai užšifruoti ne tik nešiojamas laikmenas, bet ir diskus, duomenų archyvus, el. pašto laiškus ir per juos siunčiamus prisegtukus, atskirus dokumentus ar jų dalis. 
 
„DESlock+“ pritaikyta šifruoti dokumentus ar ištisus aplankus, saugomus virtualiame serveryje „debesyje“.
 
„Didžiausias pavojus duomenims tada, kai jie iškeliauja už įmonės ribų, kad ir palikus ar pametus USB raktą. „DESlock+“ galima valdyti centralizuotai nuotoliniu būdu – pritaikyti bet kuriam vartotojui ar darbo vietai net ir esant už darbo vietos ribų. Pridėti ar pašalinti šifravimo raktus galime naudojantis paprastu interneto ryšiu. Duomenų srautai darbuotojų nešiojamose laikmenose gali būti prižiūrimi iš vieno serverio“, - sako T. Parnaraukas.
 
Naudotis „DESlock+“ reikia minimalių pastangų ir kompiuterinio raštingumo žinių. Svarbu ir tai, kad „DESlock+“ neužima papildomos vietos, todėl nelėtina ir nestrigdo darbo su šifruotais dokumentais. 
 
Duomenų šifravimas priskiriamas vienai iš svarbiausių priemonių informacijos saugumo užtikrinimui. Kompanijos IDC duomenimis, įmonės duomenų šifravimą apsaugai nuo galimų grėsmių naudoja šalia tokių prevencinių priemonių, kaip ugniasienė, vieningas grėsmių valdymas (UTM) ir įsibrovimų prevencijos sistemos (IPS).
 
Apie „NOD Baltic“
Pažangius programinės įrangos sprendimus pristatanti bendrovė „NOD Baltic“ (www.nodbaltic.lt) turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET atstovavimo teises Lietuvoje bei šalyje siūlo antivirusinę programinę įrangą „ESET NOD32 Antivirus” ir „ESET Smart Security“. Lietuvoje ESET saugumo sprendimus naudoja Ignalinos atominė elektrinė, LR kultūros ministerija, televizijos kanalas LNK, Kauno technologijos universitetas ir daugelis kitų kompanijų.
 
Bendrovė pristato ir pirmaujančios teksto atpažinimo sprendimų kūrėjos „ABBYY“ produktus, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui. „NOD Baltic“ taip pat yra pirmasis autorizuotas „Google Apps“ virtualaus biuro sprendimo atstovas Lietuvoje.
 
Apie ESET
2012 metais ESET atšventė 25 metų gimtadienį. ESET sukurtos antivirusinės įrangos sistemos „ESET NOD32 Antivirus” ir „ESET Smart Security“, pelniusios daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą bei yra pirmoji bendrovė, gavusi daugiausia, net 81 „Virus Bulletin“ apdovanojimą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija turi filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 180-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.lt. 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.