29 rugpjūčio 2012

AAA Baltic Service Company: galimybė steigti mažąsias įmones palengvins „start-up‘ų“ kūrimą

Rugsėjo 1-ąją įsigaliojantis Mažųjų bendrijų įstatymas Lietuvoje sudarys palankesnes sąlygas „start-up‘ų“ – inovacijų verslų – kūrimuisi ir jų veiklos įteisinimui. Mažosios bendrijos – tai tarpinis variantas tarp individualiųjų įmonių ir uždarųjų akcinių bendrovių (UAB). Pasak Andriaus Iškausko, advokatų kontoros AAA Baltic Service Company advokato, naujasis įstatymas pagerins veiklos sąlygas inovacijų kūrėjams ir prisidės prie verslumo skatinimo Lietuvoje.
„Lietuvoje yra daug žmonių, turinčių idėjų ir norinčių kurti inovacijų verslus, bet teisinė aplinka tam iki šiol nebuvo palankiausia. Tokie verslai kuriami turint idėją ir noro ją įgyvendinti, tačiau įmonių valdymo žinių ir daug finansinių išteklių jų kūrėjai paprastai neturi. Be to, svarbu, kad teisinius formalumus galima būtų sutvarkyti greičiau ir paprasčiau, o pagrindinį dėmesį skirti idėjos įgyvendinimui. Naujoji teisinė forma inovacijų kūrėjams bus ypač palanki, nes nereikalaujama turėti įstatinio kapitalo, o steigėjai už jos skolas neatsako asmeniniu turtu“, – sakė AAA Baltic Service Company advokatas A. Iškauskas.


Pasak jo, individualiosios įmonės teisinė forma inovacijų verslų kūrėjams nebuvo palanki, kadangi tokiuose versluose dalį sėkmės lemia bendraminčių pritraukimas ir bendras darbas plėtojant idėją.


Pagal naująjį įstatymą mažąją bendriją galės įsteigti iki 10 fizinių asmenų. Bendrijos valdymas bus paprastesnis nei UAB. Joms, kaip ir UAB, bus taikomas 20 proc. gyventojų pajamų mokestis, bet finansinę apskaitą galės tvarkyti patys mažosios bendrijos nariai. Į individualiąsias įmones mažosios bendrijos bus panašios ir tuo, kad joms bus taikomas mažesnis – 35,3 proc. – „Sodros“ įmokų tarifas ir „Sodros“ įmokų „lubų“ lengvata.


Bendrijos narys negalės turėti darbo santykių su mažąja bendrija, bet iš jos gaunamos pajamos – avansu išmokamas pelnas – priskiriamos su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms. Kaip ir individualiosiose įmonėse, socialinio draudimo įmokų čia nereikia mokėti nuo pajamų, didesnių nei 5.952 litų per mėnesį arba 71.424 litų per metus.


Mažosios bendrijos narių socialinės garantijos bus analogiškos taikomoms individualių įmonių savininkams, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų nariams.


Jau 20 metų Lietuvoje veikiančią AAA Baltic Service Company tarptautinis žurnalas „Managing Intellectual Property“ nuo 1999 m. kasmet skelbia viena iš geriausių įmonių Baltijos valstybėse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorinės teisės srityse. AAA Baltic Service Company turi biurą Estijoje, atstovus Latvijoje ir kitose šalyse. 2010 m. advokatų kontora tapo tarptautinės organizacijos European Law Firm nare.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.