17 spalio 2012

AAA Baltic Service Company: Prancūzijos sprendimas keis „Google“ privatumo politiką Europos Sąjungoje

„Google“ Europos Sąjungos asmens duomenų saugojimo ir vartotojų apsaugos agentūrų dėmesį atkreipė šių metų kovo mėnesį įvedusi bendrą privatumo politiką visoms savo teikiamoms paslaugoms, kurios apjungia tokius kanalus kaip „Youtube“ ir „Gmail“. Po keleto mėnesių trukusio tyrimo, kuriam vadovavo Prancūzijos nacionalinė kompiuterijos ir pilietinių laisvių komisija, buvo rasta 12 privatumo politikos pažeidimų bei rekomenduota juos pašalinti.
„Manęs nestebina tokios Prancūzijos nacionalinės kompiuterijos ir pilietinių laisvių komisijos išvados. Rinkdama informaciją iš visų vartotojo naudojamų paslaugų, „Google“ turėjo galimybę surinkti ir susisteminti daugybę vartotojo asmeninių duomenų ir juos panaudoti savo tikslams, tokiems kaip reklama. Tuo tarpu paslaugų naudotojas nežinojo, kokiems tikslams jo asmens duomenys renkami. Tai akivaizdus asmens duomenų apsaugos teisinio reglamentavimo ir privatumo pažeidimas “, – sakė AAA Baltic Service Company advokatas A. Iškauskas.


Anot jo tai, kad „Google“ gali spekuliuoti net tokiais asmens duomenimis, kaip kreditinės kortelės duomenys ar vartotojo buvimo vieta, yra akivaizdus įrodymas, kad anksčiau ar vėliau kompanijai turėjo būti pareikštos pretenzijos dėl privatumo politikos ir asmens duomenų apsaugos sistemų.


Negana to, konstatuota, kad „Google“ neteikia informacijos, kur ir kaip panaudojami vartotojų asmens duomenys bei kiek laiko jie yra saugomi „Google“ duomenų bazėse. Vartotojai neturi pasirinkimo laisvės naudotis bendrąja paskyra ar turėti atskirą prisijungimą kiekvienai „Google“ paslaugai.


Prancūzijos nacionalinės kompiuterijos ir pilietinių laisvių komisija nurodė, kad „Google“ nusiųstas raštas yra rekomendacinis. Tačiau jei korporacija nesiims priemonių pažeidimus pašalinti per artimiausius 3-4 mėn., bus imtasi teisinių veiksmų. „Google“ nusiųstą laišką pasirašė 27 Europos duomenų apsaugos agentūros. Dokumentą sudaro trys dalys – atrastų pažeidimų sąrašas, rekomendacijos ir papildomi pastebėjimai, pavyzdžiui, kad „Google“ privalo informuoti savo vartotojus apie jų teisę kuriant „Google“ paskyrą nebūtinai nurodyti tikrą vardą ir pavardę.


„Google“ atstovai teigia šiuo metu nagrinėjantys gautą informaciją, tačiau nemano, kad „Google“ privatumo politika kertasi su Europos Sąjungos teise. Manoma, kad kompanijai šis komisijos sprendimas gali kainuoti kelis šimtus milijonų dolerių.


„Mano nuomone, kompanija privalės keisti savo privatumo politiką ir panaikinti rastus pažeidimus. Tai ne pirmas kartas, kai „Google“ patenka į atsakingų institucijų nemalonę dėl vartotojų asmens duomenų saugojimo. Teisinis ginčas su Europos Sąjunga kompanijai atneštų daugiau nuostolių nei pažeidimų panaikinimas, ir ne tik finansinių nuostolių“, – pridūrė advokatas A. Iškauskas.


Jau 20 metų Lietuvoje veikiančią AAA Baltic Service Company tarptautinis žurnalas „Managing Intellectual Property“ nuo 1999 m. kasmet skelbia viena iš geriausių įmonių Baltijos valstybėse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorinės teisės srityse. AAA Baltic Service Company turi biurą Estijoje, atstovus Latvijoje ir kitose šalyse. 2010 m. advokatų kontora tapo tarptautinės organizacijos European Law Firm nare.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.