12 gruodžio 2012

2012 m. inovatyviausia įmone pripažintas „Kelprojektas“

Prestižinis šių metų „Inovacijų prizo“ apdovanojimas „Inovatyvios įmonės“ kategorijoje atiteko didžiausiai šalies transporto infrastruktūros projektavimo bendrovei „Kelprojektas“.
VšĮ Lietuvos inovacijų centro ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo nacionalinio konkurso komisija „Kelprojektą“ išskyrė kaip bendrovę, taikančią moderniąsias technologijas su šiuolaikiniais vadybos metodais bei daug investuojančią į savo darbuotojus. Tai pirmasis „Inovacijų prizo“ konkurso įvertinimas „Kelprojektui“.


„Esame orientuoti į nuolatinę pažangą ir siekiame užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę. Šiuo tikslu investuojame į naujausios kartos infrastruktūros projektavimo technologijų diegimą, darbo procesų tobulinimą bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. Diegiamos inovacijos leidžia mūsų specialistams dar greičiau ir lengviau valdyti darbo procesus bei išnaudoti visas projektavimo programų galimybes. Šis pripažinimas yra stipri paskata tobulėti ir toliau“, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius.


„Kelprojektas“ yra pirmasis Lietuvoje kelių projektavime pradėjęs taikyti naujosios kartos eismo modeliavimo programą PTV VISSIM, kuri leidžia projektuoti ilgaamžiškesnius, saugesnius ir gamtos taršą mažinančius transporto infrastruktūros objektus. Taip pat bendrovė šiais metais pradėjo diegti vieną pažangiausių pasaulyje dokumentų valdymo sistemą „Autodesk Vault“ bei ėmėsi atnaujinti programinę įrangą. 2013 m. „Kelprojekto“ investicijos į naujos programinės įrangos pirkimą ir technologijų diegimą sieks daugiau nei 2 mln. Lt.


Inovatoriški projektai bei naujų paslaugų spektras leido „Kelprojektui“ pasiūlyti efektyvesnius sprendimus, kurie ne tik sukuria pridedamąją vertę užsakovams, bet stiprina Lietuvos valstybės, diegiančios moderniausius transporto infrastruktūros inžinerijos sprendimus, įvaizdį.


„Kelprojektas“ pirmasis Lietuvoje suprojektavo „Turbo“ tipo žiedinę sankryžą, išsiskiriančią eismo saugumo ir srautų reguliavimo sprendimais. Taip pat parengė pirmosios rombo formos sankryžos Lietuvoje projektinius pasiūlymus, kuri planuojama įgyvendinti Kaune, rekonstruojant esamą Biruliškių sankryžą. Tokio tipo sankryža yra skirta dviejų, itin intensyvių, kelių eismo srautų reguliavimui. Jų pasaulyje yra vos 20, kurių dauguma suprojektuotos Jungtinėse Valstijose ir kelios – Prancūzijoje.


Vieni ryškiausių pastarųjų metų „Kelprojekto“ parengtų objektų – Jakų žiedo rekonstravimo ir „Rail Baltica“ projektai. Bendrovė prisideda ir prie jūrų uostų modernizavimo. Naujausias darbas šioje srityje – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto užteršto grunto aikštelės, užteršto grunto iškasimo iš dokų duobių, nusausinimo, saugojimo ir tvarkymo projektas.


„Per daugiau nei penkis mūsų veiklos dešimtmečius „Kelprojekto“ specialistai savo patirtį pritaikė jau arti penkių tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo objektų projektavime – dešimtys tūkstančių kilometrų nutiestų ir atnaujintų kelių, gatvių, geležinkelių, plataus pripažinimo ir aukščiausių įvertinimų sulaukę tiltų projektai yra tik dalis „Kelprojekto“ indėlio į valstybės transporto infrastruktūros modernizavimą“, – sakė A. Medžiaušis.


Tradiciniu tapęs „Inovacijų prizo“ konkursas įgyvendintas aštuntą kartą. Šiemet nugalėtojai paaiškėjo po kelių atrankos etapų, kuomet iš 200 dalyvių buvo atrinkta 50 bendrovių finalisčių, iš kurių nugalėtojomis buvo nominuotos 10 bendrovių dviejose kategorijose, „Inovatyvaus produkto“ir „Inovatyvios įmonės“.


„Inovacijų prizo“ konkursas globojamas LR Ūkio ministerijos. Jo tikslas – skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą bei suteikti įmonėms galimybę įvertinti savo konkurencingumą ir inovatyvumą.


Apie „Kelprojektas“
„BaltCap“ valdoma Kauno bendrovė „Kelprojektas“ šiuo metu yra didžiausia transporto infrastruktūros inžinerijos įmonė Lietuvoje, projektuojanti susisiekimo komunikacijas, viešojo naudojimo pastatus, inžinerinius tinklus.


Ilgametė patirtis, naujos technologijos ir modernūs vadybos metodai leidžia „Kelprojektui“ sėkmingai dalyvauti Lietuvos transporto infrastruktūros modernizavimo procesuose. Per daugiau nei penkis veiklos dešimtmečius „Kelprojektas“ įgyvendino arti 5 tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų.


„Kelprojektas“ paruošti projektai: Jakų sankryžos rekonstrukcijos techninis projektas, „Rail Baltica“ esamo geležinkelio ruožo Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas rekonstrukcijos projektas; Karaliaus Mindaugo tiltas per Nerį Vilniuje (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2003), geležinkelio tunelis Kaune (pripažintas Lietuvos Metų Gaminiu 2009), Vilniaus pietinis aplinkkelis tarp A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A3 Vilnius–Minskas kelių, Ukmergės–Geležinio Vilko g. estakada Vilniuje, viešoji infrastruktūra Nemuno saloje ir kiti.


Pagrindinė „Kelprojektas“ būstinė nuo 1956 m. yra įsikūrusi Kaune, vėliau įsteigti filialai Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei skyrius Rygoje. Įmonėje dirba daugiau nei 250 darbuotojų.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.