15 sausio 2016

Žiemą mobiliųjų telefonų silpnosios vietos – kaip ant delno

Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ telefonų priežiūros centro duomenys rodo, kad žiema – pavojingas metas mobiliesiems telefonams. Dažniausios bėdos – sudužęs ekranas arba dėl drėgmės sutrikusi telefono veikla.
Dažniausiai telefonai dūžta paslydus ant ledo – beveik 6 iš 10. Mažiausiai 3 iš 10 telefonų gedimo atvejų nutinka dėl neigiamo drėgmės poveikio.


Telefonus neigiamai veikia ir žema temperatūra, ypač jai neatsparūs yra išmanieji telefonai.


„Žiemą saugoti reikia ne tik savo sveikatą, bet ir telefono. Dėl šalčio, drėgmės ar kritimo ant ledo atsiradusių telefonų gedimų taisymui nėra taikomas garantinis gamintojo remontas, tad visas išlaidas tenka dengti patiems. Prevencija yra daug pigesnė – nusipirkti tinkamą dėkliuką, laikyti telefoną sausoje vietoje, apdrausti perkamą įrenginį“, – pasakojo Evaldas Viselga, „Tele2“ Telefonų priežiūros centro vadovas.


Populiarėjant išmaniesiems telefonams ir žmonėms renkantis vis geresnius įrenginius, Lietuvoje tapo įprasta pirkti telefonų draudimą. Jis nuo nuostolių apsaugo ir telefonui sudužus, paskendus ir kitais atvejais. Dabar „Tele2“ klientai apdraudžia arti pusės – 45 proc. – nusipirktų telefonų, brangesnių nei 300 eurų.


Pasak E. Viselgos, telefoną sugadinti galima ir palikus jį šalti mašinoje, išorinėse drabužių kišenėse arba rankinėje ilgiau būnant gryname ore. Karais ir -15 °C šalčio pakanka telefono gedimui.


„Dėl šalčio telefonas gali išsijungti, „užšąla vaizdas“, sutrinka baterijos veikimas – ji labai greitai išsikrauna arba rodo netikslų energijos kiekį. Kenčia ir kristalų ekranai – prastėja vaizdas, atsiranda dėmių, ekranas netgi gali įskilti. Sušalusiame telefone taip pat kaupiasi kondensatas, o tai jau gali sukelti rimtų vidinių telefono komponentų gedimų“, – problemas vardijo E. Viselga.


Norint apsaugoti savo mobiliuosius telefonus nuo žiemą tykančių gedimų, reikėtų laikytis kelių svarbių taisyklių:
• Nepalikti telefono šaltoje vietoje ilgesnį laiką – mašinoje, išorinėse drabužių kišenėse ar šaltoje rankinėje, jei būnate lauke.
• Telefono veikimui dėl šalčio sutrikus, nebandyti jo iškart perkrauti, nes tai gali padaryti dar daugiau žalos baterijai.
• Sušalusį telefoną palikti iš lėto atšilti sausoje vietoje, vengti didelių temperatūrinių skirtumų, nes dėl jų susidaro kondensatas.
• Susidarius kondensatui arba telefonui sušlapus, išimti bateriją ir palikti džiūti. Jokiu būdu nedžiovinti telefono plaukų džiovintuvu.
• Įsigyti specialių telefono dėkliuką, apsaugantį nuo šalčio.


„Tele2“ telefonų priežiūros centras remontuoja visus mobiliuosius telefonus – nesvarbu, kur jie įsigyti, ir kokio operatoriaus paslaugomis naudojamasi. Sugedus mobiliajam telefonui pagalbos galima kreiptis į artimiausią „Tele2“ saloną.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.