31 kovo 2015

Šiauliuose ruošiamasi didžiausiam Velykų muzikos festivaliui

Po Lietuvą keliaujantys ir įvairius renginius lankantys keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius šį kartą užsuko į Šiaulius. Čia jau ruošiamasi Velykų renginiams ir svarbiausiam jų akcentui – kasmetiniam tarptautiniam muzikos festivaliui „Resurrexit“ (lot. prisikėlė). Kas šiais metais laukia šio festivalio lankytojų bei į kokius dar renginius bus pakviesti Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai Velykų laikotarpiu, sužinosite jau šį trečiadienį laidoje „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” per Lietuvos ryto televiziją.
Vieną svarbiausių kultūrinių renginių Šiauliuose festivalį „Resurrexit“ jau seniai pamėgo šiauliečiai ir miesto svečiai. Į muzikos ir dvasinio atgimimo šventę lankytojai kviečiami jau nuo 1978 metų. Šiais metais balandžio 6-11 dienomis planuojama surengti šešis šventinius koncertus, kurie vyks Šiaulių katedroje ir kamerinėje salėje „Polifonija“.


Kaip teigia festivalio organizatoriai – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, vyksiantys koncertai patenkins įvairaus amžiaus ir skonio muzikos gerbėjų poreikius. Festivalio metu skambės ir kamerinė muzika, ir stambios formos kūriniai, kurie bus atliekami simfoninio orkestro, choro ir solistų. Lankytojų taip pat lauks fortepijono muzikos koncertas su fortepijoniniu duetu „Duo Zubovas“, vargonų muzikos koncertas, vokalinės muzikos koncerte vyrų vokalinis ansamblis a capella „Quorum“ atliks „Bee Gees“, „The Beatles“, J. Dowland ir kitų atlikėjų kūrinius. Be minėtų atlikėjų, festivalyje išgirsite Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestrą, Šiaulių valstybinį kamerinį chorą „Polifonija“, Parnu miesto orkestrą, Kauno valstybinį chorą, Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą ir daugelį kitų.


Pagrindiniame (baigiamajame) festivalio „Resurrexit“ koncerte skambės G. Mahler 2-oji simfonija, kurios pavadinimas glaudžiai siejasi ir su renginio vardu („Prisikėlimo“). Šį kūrinį atliks solistės Joana Gedmintaitė ir Ieva Prudnikovaitė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Kauno valstybiniu choru, Vilniaus universiteto choru „Pro musica“ ir Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Uždarymo koncerto dirigentas – Gintaras Rinkevičius.


O balandžio 18 dieną, šeštadienį, Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ jau vienuoliktą kartą pakvies visus į folkloro šventę „Atvažiuoja žolynai“. Šio renginio tikslas – supažindinti su skirtingomis lietuvių tarmėmis, šokiais, dainomis, instrumentine muzika bei tautiniais kostiumais iš visų Lietuvos regionų. Planuojama, kad šventėje bus galima išvysti daugiau kaip 100 folkloro atlikėjų, kurie į Šiaulius atskubės iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos. XI-oji folkloro šventė „Atvažiuoja žolynai“ vyks Šiaulių miesto kultūros centre.


Televizijos rubrikos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!“ kviečiame stebėti šį trečiadienį, balandžio 1 d., 18:45 per „Lietuvos ryto televiziją“.


Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.