24 sausio 2013

Šalčiai suaktyvino prekybą „Baltpool“ biokuro biržoje

Dėl šalčių išaugęs biokuro poreikis pagyvino prekybą Lietuvos energijos išteklių biržoje „Baltpool“. Šią savaitę čia registruoti 4 sandoriai, iš viso dėl 60 tonų naftos ekvivalento biokuro (tne). Pagal pirkėjų ir pardavėjų pasiūlymus nustatyta biokuro kaina buvo 580 Lt/tne.
„Prognozavome, kad šaltuoju metų periodu pagrindiniai biokuro pirkėjai – šilumos gamintojai – jautriau formuos savo atsargas ir prekyba intensyvės. Per šią prekybos sesiją išaugusią biokuro kainą lėmė sezoniškumas“, – sakė energijos išteklių biržos „Baltpool“ vadovė Laura Žalaitė.


Įvykusi prekybos sesija buvo aktyviausia nuo biržos veiklos starto praėjusių metų rugsėjį. Konkurencingus pavedimus pateikė 6 biržos dalyviai, bendra pavedimų vertė – apie 400 tūkst. lt.


Aktyviausiomis zonomis istoriškai išlieka Vilniaus ir Kauno. Be to, per šią prekybos sesiją aktyvumas didėjo ir Utenos zonoje.


Biržos dalyviais jau tapo 25 biokuro rinkos bendrovės.


Šiuo metu biokuro biržoje prekiaujama medžio skiedromis. Pavedimai biržai teikiami nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Aukcionai vyksta kiekvieną ketvirtadienį. Prekyba biokuro biržoje organizuojama aštuoniuose Lietuvos regionuose – Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio, Rietavo ir Klaipėdos uosto. Biržoje kviečiamos prekiauti biokurą naudojančios šilumos ir elektros gamybos įmonės bei biokuro gamintojai, nepriklausomai nuo jų dydžio.


Licenciją organizuoti prekybą biokuru biržoje UAB „Baltpool“ buvo suteikta rugsėjo 27 dieną.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.