2 gruodžio 2002

„Sveiki nagai“ (2002 m.)

Visuomenės informavimo akcija


Iššūkis
Sėkmingai Lietuvoje veikianti farmacijos kompanijos „Janssen-Cilag“ atstovybė pradėjo tiekti šalies rinkai naują vaistą, padedantį išgydyti nagų grybelį. Kaip rodė tyrimai, į gydytojus kreipdavosi tik kas dešimtas nagų grybeliu sergantis žmogus. Likusieji nesigydydavo dėl nepakankamų žinių – neįvertindavo susirgimo grėsmės artimiesiems ar bijodavo chirurginių gydymo būdų. Ir nors „Janssen-Cilag“ siūlė vieną iš efektyviausių preparatų, gydančių grybelinius susirgimus, tiesioginė vaisto komunikacija buvo negalima dėl Lietuvoje galiojančių įstatymų, draudžiančių viešinti receptinių vaistų pavadinimus.


Įžvalga
Buvo nuspręsta organizuoti nacionalinio masto kampaniją, kuri agresyviai komunikuotų susirgimų charakteristikas, patrauktų visuomenės dėmesį ir paskatintų gydytis. Ši akcija turėjo būti palaikoma įvairios teminės informacijos apie nagų grybelį ir jo paplitimą Lietuvoje sklaida. Tam tikslui buvo nuspręsta ligos poveikį pristatyti matomiausiose didžiųjų šalies miestų vietose, šalia įvairių su politiniu šalies gyvenimu susijusių pastatų. Akcija truko dvejus metus, ją įgyvendinant po Lietuvą važinėjo diagnostinis automobilis, nemokamai tikrinantis gyventojus. Viešinant kampaniją buvo bendradarbiaujama su nacionaline televizija ir radiju bei Krašto apsaugos ministerija.


Ekspertizė
Šios kampanijos sėkmę lėmė marketingo komunikacijų patirtis, „VRP | Hill & Knowlton“ kompetencija rengti nacionalinio masto kampanijas bei kūrybiškumas.


Rezultatai
Akcijos metu 15 gydytojų 6 didžiuosiuose miestuose patikrino 976 žmonių. Net 878 iš jų (90 procentų) buvo nustatyti vizualūs nagų pažeidimai – įtartas nagų grybelis. Akcija susilaukė didelio visuomenės atgarsio – apie akcijos eigą rašė ir centrinė, ir vietinė žiniasklaida, reportažus apie kvietimą politikams pasitikrinti nagus rodė didžiausią auditoriją turinčios pramoginės TV laidos. Antraisiais akcijos metais pasitikrinusiųjų skaičius išaugo dvigubai. Akcijos metu ir jai pasibaigus pastebėtas ženklus gydytis nuo nagų grybelio panorusių pacientų skaičiaus augimas. Vaisto pardavimai smarkiai išaugo.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.