4 gruodžio 2009

RST ir „VST“ sąžiningo elektros energijos vartojimo skatinimo iniciatyva: pristatymo renginys (2009 m.)

„Amnestijos“ mėnuo buvo skirtas nesąžiningam elektros elektros energijos vartojimui mažinti.
RST ir „VST“ sąžiningo elektros energijos vartojimo skatinimo iniciatyva: pristatymo renginys (2009 m.)
IššūkisElektros energijos skirstymo ir tiekimo bendrovės Rytų skirstomieji tinklai (RST) ir „VST“, atsižvelgdamos į didėjantį nesąžiningą elektros energijos vartojimą, 2009 m. spalį nutarė paskelbti „amnestijos“ mėnesiu. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti sąžiningą ir atsakingą elektros energijos vartojimą šalyje, o gyventojams, elektros energiją vartojantiems be apskaitos, suteikti galimybę prisipažinti ir taip išvengti finansinės atsakomybės. „VRP | Hill & Knowlton“ iššūkis – atkreipti visuomenės dėmesį į nesąžiningo elektros energijos vartojimo mastą ir jo neigiamas pasekmes bei paskatinti gyventojus sąžiningai vykdyti elektros apskaitą.
      
Įžvalga


Per aštuonis 2009 metų mėnesius bendrovės RST ir „VST“ užfiksavo daugiau kaip 1300 nesąžiningo elektros energijos vartojimo atvejų. Jų metu nelegaliai suvartota daugiau kaip 19 mln. kWh elektros energijos. Tokio kiekio būtų užtekę daugiau kaip pusei Lietuvos gyventojų pačią šalčiausią žiemos parą. Tačiau elektra – neapčiuopiamas objektas, todėl jos vagystę sunku įsivaizduoti ir suvokti – kaip galima pavogti tai, ko negalima pačiupinėti? Tokia nuostata elektros vagystes leidžia toleruoti labiau nei, pavyzdžiui, materialaus turto vagystes. Siekiant keisti šią nuostatą, būtina parodyti, kad elektros vagystė yra realus ir sąmoningas veiksmas, turintis labai apčiuopiamą finansinę išraišką.
     
Ekspertizė


„VRP | Hill & Knowlton“ iniciatyvos pristatymo renginyje rekomendavo vizualizuoti vieną iš populiariausių nesąžiningo elektros energijos vartojimo būdų – elektros energijos skaitiklių rodmenų klastojimą. Siekiant su žiniasklaida padiskutuoti ir teisinės atsakomybės užfiksavus nesąžiningo elektros energijos vartojimą tema, į renginį pakviestas Kriminalinės policijos biuro atstovas. Renginio metu buvo rodomi bendrovių RST ir „VST“ eksponatai – padirbtos elektros energijos skaitiklių plombos, įrankiai, kuriuos naudoja klastotojai, pažeisti elektros apskaitos prietaisai ir kt.


Rezultatai


Siekiant visuomenei parodyti, kad nesąžiningas elektros energijos vartojimas yra neteisėtas veiksmas, buvo sukurtas scenarijus ir renginio metu kartu su 5 aktorių trupe iš “Senamiesčio teatro” parodytas mini spektaklis „Elektros vagystė Trakų gatvėje”. Pagal parengtą informaciją žiniasklaidai, vien tik po iniciatyvos pristatymo spaudoje, internete, TV ir radijuje pasirodė daugiau kaip 30 publikacijų ir reportažų. Per mėnesį iniciatyvos teikiamomis galimybėmis pasinaudojo 334 Lietuvos gyventojai, iš jų 68 prisipažino nesąžiningai vartoję elektros energiją. Kiti elektros vartotojai į bendroves kreipėsi, prašydami patikrinti jų skaitiklius arba suteikė informacijos apie galimą nesąžiningą elektros vartojimą.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.