7 gruodžio 2009

RST edukacinis projektas moksleiviams (2009 m.)

Rytų skirstomųjų tinklų inicijuotas edukacinis projektas "ElektroMagija" - būtinoms elgesio su elektra saugumo taisyklėms priminti.
RST edukacinis projektas moksleiviams (2009 m.)
Iššūkis


Kas yra elektra? Kokį pavojų ji kelia? Kaip saugiai elgtis su elektriniais buities prietaisais? Ką reiškia ant nedidelių pastatų lauke klijuojamas lipdukas su juodu žaibu geltoname trikampyje? Ką daryti, jei draugas pateko į nelaimę – jį nutrenkė elektra?


Kaip į šiuos ir dar šūsnį kitų panašių klausimų atsakyti paaugliui, kaip jį sudominti šia tema ir galiausiai suteikti žinių, galinčių jį apsaugoti nuo galimo pavojaus? Ieškant atsakymo į visus šiuo klausimus ir gimė elektros energijos skirstymo ir tiekimo bendrovės Rytų skirstomieji tinklai (RST) edukacinio projekto „ElektroMagija“ idėja. Projekto tikslas – aktualizuoti saugaus elgesio su elektra temą jaunimo gretose ir taip ilgainiui prisidėti prie nelaimingų atsitikimų skaičiaus sumažėjimo Lietuvoje, kai nuo elektros nukenčia vaikai. „VRP | Hill & Knowlton“ iššūkis – užmegzti dialogą su V–VIII klasių moksleiviais, sudominti saugaus elgesio su elektra tema, paskatinti gauta informacija dalintis su draugais ir šeimos nariais.


Įžvalga


Saugus elgesys su elektra prasideda nuo bendrųjų žinių apie elektros energiją, todėl būtina apie elektrą kalbėti nuo „A „ iki „Z“. Be to, bendraujama su jaunimo auditorija, todėl komunikacijoje būtina naudoti daug vizualikos, žaidimų ir pramogos elementų, visą tai perkeliant į jaunimui artimą elektroninę aplinką.


Pirmąsias žinias apie elektros energiją jaunimas sužino ugdymo įstaigose. Specialus konkursas mokykloms paskatintų V–VIII klasių moksleivius dar labiau domėtis elektros energija ir saugiu elgesiu su ja, taip pat į projektą įtrauktų pedagogus.


Ekspertizė


„VRP | Hill & Knowlton“ rekomendavo sukurti projekto svetainę, kurioje būtų teikiama ne tik informacija apie elektros energiją, jos keliamus pavojus ir pirmąją pagalbą nutikus nelaimei, bet ir specialiai sukurti žaidimai, filmukai, įtvirtinantys gaunamas žinias, taip pat skelbiamas konkursas mokykloms. Sukurti ir specialūs šio projekto herojai, kuriems suteikti nuotaikingi vardai – Elektromagas, Elektrofucijus, Žybsiukė ir Nelikas. Būtent jie jaunimui ir atveria magišką elektros magijos pasaulį, įspėja apie galimus pavojus.


Svetainė www.elektromagija.lt yra nuolat atnaujinama ir papildoma nauja informacija, pavyzdžiui, šiandien jaunimas joje gali rasti informacijos ne tik apie saugią, bet ir apie švarią elektros energiją bei racionalų jos vartojimą.


Atsižvelgiant į edukacinio projekto tikslą, sukurtas unikalus prizas mokyklų konkurso nugalėtojams. Bendradarbiaujant su medicinos ir fizikos studentais paruošta analogų neturinti pamoka apie elektros energiją. Jos metu vaikams pasakojama apie elektros energiją, rodomi saugūs eksperimentai, tokie kaip „Jokūbo kopėčios“ arba „gyvoji elektros grandinė“. Susitikimo su moksleiviais metu taip pat daug dėmesio skiriama pirmajai pagalbai – inscenizuojama nelaimė ir rodoma, kaip galima padėti elektros nutrenktam žmogui, o ko žūtbūt daryti negalima.


Rezultatai


Nuo projekto pradžios, 2009 m. pavasario, jo svetainę aplankė jau daug kaip 30 tūkstančių unikalių lankytojų. Per šį laikotarpį buvo paskelbti du projekto „ElektroMagija“ konkursai, kuriuose aktyviai dalyvavo didžioji dalis visų Rytų Lietuvos mokyklų – pirmajame iš viso dalyvavo 412 V–VIII klasių iš 300 Rytų regiono mokyklų, antrajam konkurse susirungė daugiau kaip 100 Rytų Lietuvos mokyklų.


Projekto komanda su specialiu prizu, edukacine-pramogine pamoka apie elektrą, jau aplankė 18 Rytų Lietuvos mokyklų, kurių klasės nugalėjo skelbtuose konkurse.


Projektas vystomas ir ateityje bus skelbiami nauji konkursai jaunimui, o interneto svetainė www.elektromagija.lt pildoma nauja – įdomia ir aktualia – informacija iš magiškojo elektros pasaulio.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.