12 gruodžio 2009

Pirmojo lietuviško finansų romano „Pinigų medis“ komunikacija (2009 m.)

Pirmasis lietuviškas finansų romanas susilaukė didžiulio populiarumo.
Pirmojo lietuviško finansų romano „Pinigų medis“ komunikacija (2009 m.)
Iššūkis


Julita Varanauskienė – finansų analitikė, jau dvylika metų dirbanti didžiausiame šalies SEB banke. Ilgametė profesinė patirtis paskatino bankininkę laisvu nuo darbo metu parašyti knygą, kuri padėtų Lietuvos žmonėms, o visų pirma – moterims – įgyti finansinę ramybę.  „VRP | Hill & Knowlton“ iššūkis – padėti bankininkei parašyti pirmąjį lietuvišką finansų romaną, o taip pat jį pristatyti ir išpopuliarinti, įvertinus tai, kad nuolat knygas skaito tik 30 proc. Lietuvos gyventojų.


Įžvalga


Ligi šiol Lietuvoje nebuvo originalios lietuvių (vietinio) autoriaus knygos apie asmeninių finansų valdymą, kurios turinys būtų ne enciklopedinis ar vadovėlinis ir atitiktų vietos situaciją – mokestinę aplinką, finansinių paslaugų įvairovę bei kitas finansines aktualijas. Didžioji „Pinigų medžio“ vertė yra, kad ją tuo pačiu metu galima skaityti ir kaip moterišką romaną, ir kaip vadovėlį apie asmeninių finansų valdymą. Daryta prielaida, kad finansų romanas turėtų būti patrauklus ir ekonomikos augimo metu, ir sunkmečiu todėl, kad čia kalbama ir apie kasdienį pinigų tvarkymą, ir apie finansines paslaugas, ir apie finansų planavimą ilgesniam laikui. Padaryta svarbi įžvalga, kad apie kasdienį pinigų tvarkymą nemažai patirties yra sukaupę vyresni žmonės, tačiau jaunosios kartos atstovams, šiandien priimantiems ne tik trumpalaikius, bet ir ilgalaikius finansinius sprendimus, specialių žinių apie finansų valdymą itin trūksta.


Ekspertizė


„VRP | Hill & Knowlton“ į jaunosios kartos atstovus, ypač tuos, kurie nėra įgiję finansinio išsilavinimo, rekomendavo kreiptis paprastai, aiškiai bei žaismingai, pasitelkti netradicines komunikacijos priemones. Buvo pasiūlyta įdomi knygos pristatymo žiniasklaidai koncepcija – knygą pristatyti „prie arbatos puodelio“ kartu su garsiosiomis „mergaitėmis“ Asta Stašaityte-Masalskiene bei Livija Gradauskiene. Taip pat rekomenduota prašyti garsios literatūros kritikės Jūratės Sprindytės recenzuoti knygą dar iki ją išleidžiant, bendradarbiauti su gerai žinomu virusinės komunikacijos filmukų kūrėju Tadu Vidmantu. „VRP | Hill & Knowlton“  komunikacijos konsultantas bei rašytojas Tomas Staniulis J. Varanauskienei suteikė naudingų patarimų knygos scenarijaus klausimais.


Rezultatai


„VRP | Hill & Knowlton“ kartu su J. Varanauskienės kolegų iš banko pagalbos rezultatai – vos pasirodžiusi knyga pateko į perkamiausiųjų sąrašus, o netrukus ir visai išnyko iš lentynų, taigi teko leisti antrą 2000 tūkst. knygos tiražą. Startavo ir yra nuolat atnaujinama interneto svetainė www.finansuromanas.lt, sukurta „Pinigų medžio“ grupė socialiniame tinkle „Facebook“, kuri šiuo metu turi apie 500 gerbėjų. Sukurtas ir sėkmingas T. Vidmanto filmukas „Burtai, prietarai ir kitos nesąmonės“, vien „Youtube“ peržiūrėtas daugiau nei 21 tūkst. kartų. Svarbiausia – knygos populiarumas parodė, kad lietuviai išties vis labiau domisi asmeninių finansų valdymu ir yra pasirengę mokytis, nugalėti savo finansinius prietarus bei įgyti finansinę ramybę.


Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.