6 rugsėjo 2012
Modernus „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras Vilniuje
Lietuvos biotechnologijų mokslo ir aukštos pridėtinės vertės kuriančio verslo pažangą pastaruoju metu vainikuoja vienas už kitą ambicingesni projektai. Vienas jų – unikalaus ir vienintelio tokio visoje Rytų Europoje bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro atidarymas Vilniuje. Tai – naujos darbo vietos, naujos galimybės vietos mokslininkams, nauda šalies ekonomikai ir visuomenės sveikatai, pasaulinis pripažinimas.
Vos per 14 mėnesių pastatytame bendrovės „Biotechpharma“ moksliniame centre vykdomi sudėtingi biotechnologinės farmacijos darbai – nuo užsakomųjų mokslinių ekspertizių iki bandomųjų preparatų gamybos ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams. Į centrą investuota daugiau kaip 56 mln. litų – nemaža šių investicijų dalis yra sėkmingai įsisavintos Europos Sąjungos lėšos. VRP H+K komandos tikslas – surengti unikalaus mokslinio centro atidarymo renginį kviestiniams svečiams – aukščiausio rango politikams, mokslininkams, verslininkams, užsienio svečiams – bei žiniasklaidai ir iš arti pristatyti čia vykdomus sudėtingus ir svarbius mokslinius procesus, parodyti biotechnologijų mokslo pažangą Lietuvoje, akcentuoti atsiveriančias naujas galimybes šalies mokslininkams.
Centro atidarymo renginio koncepcija buvo siekiama apjungti tradicinius tokių renginių momentus kaip kad simbolinės juostos kirpimas su išskirtinėmis tam renginiui skirtomis idėjomis. Taip renginio akcentu tapo unikali galimybė svečiams iš arti apžiūrėti mokslinio centro patalpas ir stebėti čia vykstančius darbus, iš pirmų lūpų išgirsti apie laboratorijose vykdomą veiklą. Specialiai renginiui sukurtas ir svečiams pristatytas muzikinis saksofonisto ir perkusininko pasirodymas, kurio metu instrumentais tapo čia pat iš laboratorijų atnešti mėgintuvėliai ir kolbos, įvairūs kiti prietaisai.
Mokslinio centro atidarymo renginyje dalyvavo apie 80 kviestinių svečių – tarp jų premjeras A. Kubilius, Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius, Ūkio viceministras A. Audickas, Vilniaus meras A. Zuokas ir kiti garbūs svečiai. Po renginio žiniasklaidoje pasirodė apie 60 publikacijų ir reportažų – nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje, TV, radijuje ir internete.