10 vasario 2015

„Litgrid“ gyventojų švietimo apie elektromagnetinius laukus kampanija „Saugus tinklas“

Laimėjusi konkursą, „VRP Hill+Knowlton Strategies“ elektros perdavimo tinklo operatoriaus „Litgrid“ užsakymu įgyvendino gyventojų švietimo apie elektros perdavimo linijų elektromagnetinių laukus kampaniją. Sukurtos komunikacijos priemonės leido apie sudėtingus dalykus papasakoti paprastai ir patraukliai.
„Litgrid“ gyventojų švietimo apie elektromagnetinius laukus kampanija „Saugus tinklas“
SITUACIJA
Elektros perdavimo tinklo operatorius „Litgrid“ prižiūri Lietuvos aukštos įtampos perdavimo linijas. Kaip ir visi kiti elektros įrenginiai, tarp jų ir naudojami buityje, perdavimo tinklas skleidžia elektromagnetinį lauką. Vykdant būtiną tinklo plėtrą ir tiesiant naujas linijas, svarbu, kad gyventojai gautų patikimą informaciją apie pokyčius ir jų poveikį aplinkai, todėl „Litgrid“, paskelbusi viešąjį pirkimą, iškėlė uždavinį suorganizuoti gyventojų informavimo kampaniją.
SPRENDIMAS
„VRP Hill+Knowlton Strategies“ pasiūlė įgyvendinant kampaniją derinti reaktyvios ir proaktyvios komunikacijos priemones: nacionaliniu mastu paruošti išsamią, prieinamą ir ilgalaikę informaciją gyventojams, ieškantiems žinių apie elektromagnetinius laukus, o regionuose, kur tiesiamos naujos linijos, imtis proaktyvios komunikacijos ir megzti dialogą su gyventojais ir vietos specialistais. Informacijos sklaidoje numatyta laikytis pozityvios komunikacijos – didinti bendrą gyventojų išmanymą šia tema.
Mezgant tiesioginį dialogą su tikslinėmis auditorijomis buvo įgyvendintas seminarų ciklas „Elektros linijos. Ką verta žinoti gyventojams?“. Seminarai surengti bendradarbiaujant su VGTU mokslininkais. Siekiant įtraukti specialistus regionuose į tikslios informacijos pateikimą gyventojams, buvo organizuotas Visuomenės sveikatos specialistų forumas, kuriame jie koncentruotai gavo visą informaciją apie gyventojams kylančius klausimus.
Be to, bendrovės svetainėje ligrid.eu buvo sukurta nauja rubrika „Elektromagnetiniai laukai“. Čia skelbiamas pirmą kartą sukurtas perdavimo linijų spinduliuotės matavimų žemėlapis, bendradarbiaujant su mokslininkais parengti trumpi edukaciniai tekstai, plačiajai auditorijai skirta infografika bei edukacinis kompiuterinės grafikos filmas.
REZULTATAS
Įgyvendinta kampanija pratęsė nuoseklų „Litgrid“ darbą suteikiant gyventojams objektyvią ir aktualią informaciją apie savo veiklą. Be to, įgyvendintos komunikacijos priemonės sukurtos ilgalaikiam naudojimui ir bus pritaikomos įgyvendinant naujas bendrovės dialogo su visuomene iniciatyvas.
 
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.