1 gruodžio 2010

Ilgalaikė socialinė programa „Renkuosi mokyti!” (2008 - 2010 m.)

Ilgalaikės socialinės programos idėja - pedagogų profesijos prestižui skatinti.
Ilgalaikė socialinė programa „Renkuosi mokyti!”  (2008 - 2010 m.)
Iššūkis


Šalyje trūksta mokytojų, pastaruosius penkerius metus jų skaičius tik mažėja. Vidutinis mokytojo amžius jau seniai perkopė antrąją jaunystę, mokyklose jaučiamas jaunų žmonių, įkvepiančių minčių, drąsių idėjų stygius. Kita susijusi problema – nepelnytai nuvertinama mokytojo profesija. Dėl to gabūs specialistai ir pedagogo profesiją įgiję absolventai dažnai net nesvarsto, ar rinktis darbą mokykloje.


Įžvalga


Ilgalaikės socialinės programos idėja „VRP | Hill & Knowlton“ ir SEB bankui kilo įsigilinus į šias Lietuvos švietimo sistemos problemas. Susivieniję bendrai iniciatyvai, pritraukėme ir daugiau verslo partnerių: „TV3 televiziją, personalo konsultantus „Primum Esse“, „Baltic Management Institute“ (BMI), Vytauto Didžiojo universitetą, advokatų kontorą Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN, TV reklamos gamybos studiją „Idee Fixe“, rinkos tyrimų ir analizės grupę „Rait“. Radome programai globėjus – LR Švietimo ir mokslo ministeriją, bei organizatorius ir vykdytojus – VšĮ „Mokyklų tobulinimo centrą“.


Kartu su partneriais ėmėmės keisti negatyvias su mokytojo profesija susijusias nuostatas ir stengtis sugrąžinti gerą mokytojo vardą bei šios profesijos prestižą. Mes įsitikinę, kad stiprių lyderystės įgūdžių, naujausių žinių ir puikių bendravimo gebėjimų reikalaujanti mokytojo profesija yra verta pagarbos, o mokytojo darbo patirtis – neįkainojama, siekiant karjeros įvairiausiose srityse.  


Ekspertizė


„VRP | Hill & Knowlton“ buvo programos idėjos bendraautoriais, kūrė ir įgyvendino programos komunikacijos strategiją bei grafinį apipavidalinimą,. Programos „Renkuosi mokyti!” koncepciją „VRP | Hill & Knowlton“ sukurti įkvėpė tarptautinė patirtis, perimta iš „Hill & Knowlton“ tinklo narių Latvijoje bei Estijoje. 2006 metais panaši programa „Noored kooli“ startavo Estijoje, o 2007-aisiais – Latvijoje. 


Panašios programos jau ne vienerius metus įgyvendinamos ir kitose pasaulio valstybėse. Keli sėkmingi pavyzdžiai – „Teach For America“ (JAV), „Teach First“ (Didžioji Britanija). Šiandien, po kelerių metų veiklos, „Teach First“ programa Didžiojoje Britanijoje užima 14 vietą geriausių darbdavių šimtuke. „Renkuosi mokyti!“ užmezgė sėkmingą bendravimą su šiomis programomis ir perima jų patirtį.


Rezultatai


Buvo padėti pamatai ilgalaikiam socialiniam projektui – programai „Renkuosi mokyti!”, suburtas juo nuoširdžiai tikinčių partnerių kolektyvas. Kartu su jais atrinktas ir mokytojavimui parengtas 21 programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvis, 2008 m. rugsėjo 1-ąją jau pradėjęs darbą 12-oje Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių mokyklų.


2008-ųjų lapkričio12-19 dienomis „VRP | Hill & Knowlton“ kartu su MTC surengė akciją „Renkuosi mokyti!” savaitė“. Jos metu 13 kultūros, sporto, verslo ir visuomenės atstovų vienai pamokai tapo mokytojais ir su mokiniais dalindamiesi savo sričiai artimomis žiniomis stengėsi kelti mokytojo profesijos prestižą.


Šia sėkminga akcija buvo atkreiptas visuomenės ir žiniasklaidos dėmesys į mokytojo darbo svarbą visuomenei ir mokytojavimo patirties naudą paties mokytojo asmenybės augimui. Po šios akcijos programa „Renkuosi mokyti!” susilaukė daug potencialių dalyvių dėmesio.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.