5 gruodžio 2010

Diskusija „Duomenų apsauga: nuo revoliucingo atvirumo iki nuolatinio sekimo?“ (2010 m.)

Šiais metais, rugsėjo 14–17 dienomis, Vilniuje vyko tarptautinės reikšmės renginys – Pasaulinis interneto valdymo forumas (angl. Internet Governance Forum, IGF)
Diskusija „Duomenų apsauga: nuo revoliucingo atvirumo iki nuolatinio sekimo?“ (2010 m.)
Iššūkis
Seminare advokatų kontora LAWIN surengė diskusiją duomenų apsaugos ir intelektinės nuosavybės tema. Prieš įvykstant šiam renginiui agentūrai buvo keliamas uždavinys aktualizuoti duomenų saugumo temą, paskatinti viešą diskusiją ir atkreipti dėmesį į įvyksiantį IGF renginį.


Pagrindinis iššūkis agentūrai – sugalvoti ir įgyvendinti priemones, kurios padėtų pakankamai plačiai žiniasklaidoje aptariamą temą vėl perkelti į viešą erdvę, nesant didesnių pokyčių ar kitų svarbesnių įvykių šioje srityje.


Įžvalga
Atsižvelgiant į tai, kad duomenų apsaugos problemos yra susijusios su daugeliu šalių (verslu, reguliuojančiomis institucijomis, privačiais asmenimis), sritis yra sparčiai besivystanti ir nėra vienareikšmės nuomonės apie iškylančių iššūkių sprendimą, agentūros ir LAWIN darbo grupė renginiui pasirinko diskusijos formą. Diskusijoje dalyvauti buvo pakviesti atstovai iš Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, LAWIN, TEO LT.


Siekiant renginiui suteikti aktualumo ir didinant žiniasklaidos susidomėjimą dalyvauti diskusijoje taip pat buvo pakviestas Ilmārs Poikāns („Neo“), IT specialistas iš Latvijos, ekonominės krizės įkarštyje atskleidęs žymiausiems politikams bei verslininkams sumokėtus atlyginimus ir jų priedus (tiesioginė vaizdo konferencija iš Latvijos). Diskusiją moderavo Andrius Tapinas, LTV laidos „Pinigų karta“ autorius ir vedėjas.


Ekspertizė
Besiruošiant diskusijai buvo išgrynintos pagrindinės skirtingų pusių pozicijos, aktualiausi ir opiausi klausimai duomenų apsaugos srityje. Tai leido pasiekti, kad diskusija būtų aštri, dinamiška ir rezultatyvi – daromos išvados, randami sprendimai.


Renginiui pasirinkta jo tematiką konceptualiai atitinkanti vieta – Šiaurės miestelio technologijų parkas, kurioje taip pat buvo galima užtikrinti itin kokybišką ryšį su Latvija tiesioginės vaizdo konferencijos metu.


Pristatant diskusiją ir žiniasklaidai pateikiamoje informacijoje buvo akcentuojama, kad šis renginys yra inspiruotas įvyksiančio Pasaulinio interneto valdymo forumo, kuriame duomenų saugumo ir kitos temos bus aptariamos plačiau.


Rezultatai
Sėkmingo agentūros ir LAWIN bendro darbo rezultatas – duomenų apsaugos tema vėl buvo sugrąžinta į žiniasklaidos puslapius ir eterį. Renginyje dalyvavo 11 žiniasklaidos atstovų, pasirodė apie 15 publikacijų ir reportažų pagrindiniuose nacionalinės žiniasklaidos kanaluose. Praktiškai visuose jų buvo minimas LAWIN vardas ir atspindėta pozicija duomenų apsaugos tema. Didžiojoje dalyje publikacijų buvo nuorodos į Pasaulinį interneto valdymo forumą. Didelio susidomėjimo sulaukė „Neo“ – jam iškeltos bylos eiga ir pasisakymai duomenų saugumo tema. Visa tai atsispindėjo žiniasklaidoje 2 atskirom publikacijomis ir reportažais.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.