9 gruodžio 2009

Dienraščio „Verslo žinios“ priedas „Valstybė ir verslas“ (2009 m.)

Lietuvos vyriausybė parengtas Ekonomikos skatinimo planas (ESP) - leidinio „Valstybė ir verslas“ puslapiuose.
Dienraščio „Verslo žinios“ priedas „Valstybė ir verslas“ (2009 m.)
Iššūkis


Siekdama sušvelninti pasaulinio ekonomikos sulėtėjimo pasekmes šalies ūkiui, sulėtinti jo rodiklių kritimą 2009 metų pradžioje Lietuvos vyriausybė parengė Ekonomikos skatinimo planą (ESP). Jame daug dėmesio skiriama suteikti galimybę verslo bendrovėms efektyviai pasinaudoti 2007-2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšomis. Tam tikslui įgyvendinant Lietuvos visuomenės informavimo kampanijos apie 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinę paramą projektą reikėjo operatyviai, pasitelkiant verslo komunikacijos priemones, pranešti apie ESP siūlomas skatinimo priemones ir galimybes, išryškinant pagrindines aktualijas bei naudą.


Įžvalga


Siekiant pateikti informaciją apie ESP galimybes verslo auditorijai, įvertinę jos informacijos poreikius, pasiūlėme kalbėti konkrečiais paramą pasinaudojusių bendrovių, nepaisant sudėtingo meto kūrusių naujoves, darbo vietas, pavyzdžiais. Kadangi informaciją siekta pateikti verslo auditorijai, komunikacijai pasitelkti faktai, skaičiai, neutralūs ESP priemones ekonomikai pristatantys įvairių sričių ekspertai. Šiai informacijai sutelkti pasiūlytas projektas, įgyvendinamas kartu su pagrindiniu šalies dienraščiu „Verslo žinios“. Šiam tikslui parengta drauge su dienraščiu „Verslo žinios“ platinamo laikraštinio formato koncepcija.


Ekspertizė


Siekiant atspindėti bendradarbiavimo tarp viešojo ir verslo sektorių sudėtingu ekonomikai metu svarbą, pasirinktas pavadinimas „Valstybė ir verslas“. Siekiant vizualinio patrauklumo, sukurtas modernus, verslo spaudos stilistikai artimas maketo tinklelis. Leidinyje numatytos rubrikos pristatyti verslui aktualioms ES paramos naujienoms, skirtingų ESP krypčių sėkmės istorijoms, ekspertų požiūriui į ES paramos galimybes, aktualių verslui renginių aktualijoms. Informacija iliustruojama diagramomis, aktualia statistika, parama pasinaudojusių bendrovių darbo proceso, įrengimų fotografijomis.


Siekiant maksimaliai pasiekti verslininkų auditoriją ir jiems pristatyti naujausias galimybes, leidinys ne tik platinamas su dienraščiu „Verslo žinios“, bet ir spausdinamas papildomas jo tiražas, kuris skiriamas verslininkų lankomose finansinėse bei viešojo sektoriaus institucijose. Nuo 2009 m. rugsėjo iki 2010 m. pavasario jau išleisti keturi leidinio „Valstybė ir verslas“ numeriai.


Rezultatai


Naujasis leidinys ne tik suteikė galimybę verslui pristatyti Ekonomikos skatinimo plano priemones verslui, bet ir kartu su kitomis komunikacijos priemonėmis užtikrino, kad žymiai padidėjo ES struktūrinei paramai teikiamų paraiškų kiekis.


Kiekvienas drauge su dienraščiu „Verslo žinios“ platinamas priedo „Valstybė ir verslas“ numeris pasiekia 30 tūkstančių verslininkų auditoriją, dar 10 tūkstančių leidinio egzempliorių išplatinama institucijose.
Esame viena labiausiai patyrusių komunikacijos konsultantų agentūrų Lietuvoje.
Tikime, kad komunikacija ne tik keičia pasaulį. Ji ir padeda pasikeitusiame pasaulyje.
Apie mūsų veiklą - iš pirmų lūpų.